View Single Post
  #1037 (permalink)  
Vechi 22 mai 2009, 12:32:30
zambareatza's Avatar
zambareatza zambareatza este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 01 mai 2009
Locaţie: Arad, Romania
Vârsta: 47
Dieta: nu am o dieta anume, cred intr-o alimentatie sanatoasa
Date: 156cm, 86kg
Mesaje: 51
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Concurs "ne pregatim pentru vara..."

zilele astea am fost cam aglomerata si nu am dat raportul la timp, dar sper ca nu e o problema ca am intarziat cu o zi doua.

Raport miercuri, 20 mai:

dimineata
: 1 ou fiert, cu branzica de oaie, o cafeluta cu miere
gustare: iaurt 0.1%, 300gr
pranz: 150gr branzica de vaci, file de peste 200gr, inca o cafeluta
gustare: iaurt probiotic mili, 200gr
cina: branzica de vaci cu iaurt probiotic milli.

bineinteles ca inainte si dupa mesele principale nu mi-a lipsit paharul cu apa calda. nu ma impac eu prea bine cu asta dar, merg mnai departe.

miscare: 1h sala (eliptica 15min, abdomene pe minge 25x3 serii, mi-am lucrat spatele cu aparate speciale, banda 10 minute mers la inclinatie 5 cu viteza de 6, 10 minute alergat cu intervale 1 min viteza mare, 30secunde mers rapid), sauna 10 minute, innot 15 bazine, iar sauna 7 minute.

Raport joi, 21 mai:

dimineata: o cana de capsuni cu 2 linguri de musli cu continut slab de zahar si fructe, o cafeluta si o felie de paine cu secara prajita
gustare: 300ml suc de rosii
pranz: salata asortata (salata verde, ridichi, ceapa verde, morcov) cu oted d emere si putin ulei de masline, o felie de paine cu secara prajita
gustare: un mar, o cafeluta, in plus m-a ispitit colega cu o bombonica raffaelo
cina: legume din amestec mexican inabusite cu marar, o rosie, o jumate d ecana de capsuni
seara pe la 9.30 nu m-am rabdat si mi-am facut o felie d epaine cu icre, mi-era tare pofta pe ele.

miscare 1h30 mers pe jos
zambareatza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2235 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1718 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1461 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]