View Single Post
  #10390 (permalink)  
Vechi 10 iun 2012, 18:49:13
Prapadeala's Avatar
Prapadeala Prapadeala este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 20 sep 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Date: 162cm, 57kg
Mesaje: 6.246
Aprecieri acordate: 724
Am fost apreciat(a) de 2.463 ori in 1.495 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Citat:
Anterior postat de happygirldiana Vezi mesajul
imi cer scuze ca nu va raspund la mesajele voastre fetelor....pe cat de bine am inceput ziua , atat de prost am terminat-o!|e oficial!nu am ambitie si mancarea ma stapaneste!sigur imi bat joc de tickerul asta frumos.....
nu sunt capabila!
seara frumoasa sa aveti!
Diana, nu mai zice asa ceva pentru ca nu este adevarat. Gandeste-te ca ai ajuns de la 84 la 65 de kg, ceea ce este o chestie extraordinara pe care TU AI REUSIT-O. Faptul ca acum treci printr-o perioada mai grea si cedezi tentatiilor nu inseamna ca mancarea te stapaneste. Si eu am avut o perioada de 3 luni in care am facut numai prostii si nici macar acum nu sunt sigura ca m-am regasit si ca mi-am regasit ambitia. Am avut zile in care mancam peste 3000 de calorii pe fond nervos. Incerc sa depasesc aceste zile cu toate ca este greu si din cauza oboselii imi doresc sa mananc, mananc.

Te imbratisez ca sa iti mai dau putina forta
Prapadeala, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1898 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1381 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]