View Single Post
  #1050 (permalink)  
Vechi 14 nov 2009, 09:57:44
Laura's Avatar
Laura Laura este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 14 aug 2009
Locaţie: Cluj, Romania
Vârsta: 37
Dieta: 1700 calorii
Date: 168cm, 59.9kg
Mesaje: 3.843
Aprecieri acordate: 2.890
Am fost apreciat(a) de 1.927 ori in 960 mesaje
Implicit re: Jurnal Laura-Gardianul de care am nevoie

buna dimineata slabutelor
ce mai faceti?.........
ieri am fost iar pe camp sa terminam nucii de plantat, a fost o zi plina de soare, numai buna pentru asa ceva, singurul lucru care nu mi-a placut a fost faptul ca drumul pana acolo e de pamant, fara piatra, si cum a plouat, e asa noroi si masina...... cand intr-un sant cand in altul....mi-a fost asa frica pe drum....am stat asa de incordata pana am ajuns de m-a dureau toti muschii..........
ei acolo am faacut miscare buna ......cateva ore de mers, aplecat, ridicat, urcat dealuri............de dimineata am papat o farfurie de ciorba de fasole cu ciolan, cu o felie de paine neagra si ceapa, si mi-am pus pachet cu mine(separat de al celorlalti) un sandwish cu paine neagra ....... ei bine am terminat lucrul si puteam venii acasa sa papam, dar iubi a zis sa papam acolo ca e mai buna mancarea in aer liber....asa ca ne-am pus sa papam....eu cu sandwis-ul meu, ei paine alba de casa, slanina, sunca prajita, etc.......am terminat sandwisul si m-am dat si eu la paine cu slanina , aveam o pofta de zile mari.....bine ca asta a fost pe la 2-3 si am mai facut pe urma multa miscare, si aseara am baut cana de ceai si un mar, ca sa recuperez.........zilele astea am avut si probleme cu tranzitul si ma simteam de 70 kg, aveam o burtica umflata......aveam impresia ca m-am ingrasat la loc.....dar in dimineata asta am vazut ca de fapt cantarul e bine, e tot sub 64........poate e chiar 63.6 sau 63.5 ......
oricum una peste alta a fost o saptamana buna...........
__________________
Gardianul de care am nevoie - jurnalul meu.