View Single Post
  #10528 (permalink)  
Vechi 14 mar 2013, 15:30:39
mariana34's Avatar
mariana34 mariana34 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 08 iul 2012
Locaţie: Baia Mare, Romania
Vârsta: 46
Date: 168cm, 87kg
Mesaje: 530
Aprecieri acordate: 1.298
Am fost apreciat(a) de 1.208 ori in 298 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Citat:
Anterior postat de andra_aly Vezi mesajul
Da, ma tin tare cu toate ca ma oftic. nu stiu ce am patit, stagnezcu toate ca am facut sport si am urmat dieta. daca nu o ia din loc cantarul sau cm pana luni , ma razbun si arunc cantarul
Sa nu te lasi, asa am patit si eu, eram satula de aceleasi cifre, dar pana la urma tot ai sa-l deblochezi. Mult succes, cantarul bietul arata doar adevarul Schimba exercitiile, modifica ceva, poate s-a prea obisnuit corpul, cred ca toata lumea trece prin asa ceva. Pup, fata ambitioasa!

Ema de la Iasi (iti zic asa ca-mi place mie), mi-au ramas in minte niste retete din albumul tau, tare frumos arata pe acolo, salivez numai sa ma gandesc, dar sa ma si uit......

Fetelor, am reusit sa fac sportul propus pentru azi, dar mi-e dor de zumba, poate ne zgaltiim (eu cu fiica-mea). Ma bucur ca sunt mai energica ca si ieri, asa ca sper sa profit.
mariana34, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2107 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1590 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1074 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 5 membri au apreciat mesajul lui mariana34:
angela av (14 mar 2013), david (14 mar 2013), lacra81 (14 mar 2013), manumanuela (14 mar 2013), VentoFreddo (14 mar 2013)