View Single Post
  #106 (permalink)  
Vechi 08 feb 2010, 18:31:33
miha1983's Avatar
miha1983 miha1983 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 29 ian 2010
Locaţie: arad, Romania
Vârsta: 40
Dieta: alimentatie sanatoasa
Date: 171cm, 91.5kg
Mesaje: 693
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Loc de intalnire 100 kg plus

Citat:
Anterior postat de Aida35 Vezi mesajul
of ca eu nu am reusit niciodata sa il inteleg pe nenea Monti asta , poate si din cauza ca multe se bat cap in cap cu ce am citit ...

Spor la slabit abia astept sa ma apropii de 90 asta din ciclul 'vrabia malai viseaza '
fi optimista ca daca tii regim si iti schimbi stilul de viata imposibil sa nu slabesti. eu ma chinui sa slabesc ca la 135-120 kg nu mai puteam de picioare si cum mergeam putin transpiram de hainele erau ude pe mine. nu mai zic ca nu ma mai incapea nimik si nimik nu mai imi convenea. oricum deja pe la 100kg incep sa imi revin desi mi se pare ca inca am burta de gravida din luna 5-a dar o sa scap eu si de ea. vad ca intr-o saptamana am slabit 5 cm din talie si cate 1 cm din bust si solduri. asa incet, incet merge.
cat despre monti si eu ma cam dau batuta ca se contrazice in carti, ba prima carte e mai gra a doua ii permisiva dar incer ca merg mai mult pe calorii si sa nu manc prajit, cartofi, orerz, paste. cat mai light cu putinta.
miha1983, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2235 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1718 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1461 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat