Subiect: 9 months to go!
View Single Post
  #1064 (permalink)  
Vechi 02 aug 2012, 20:53:25
ras_cristalin's Avatar
ras_cristalin ras_cristalin este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 09 aug 2009
Locaţie: Suceava, Romania
Vârsta: 36
Dieta: Mancare sanatoasa
Date: 171cm, 84.3kg
Mesaje: 6.253
Aprecieri acordate: 7
Am fost apreciat(a) de 163 ori in 79 mesaje
Implicit Re: 9 months to go!

Citat:
Anterior postat de Laura Vezi mesajul
Neata burtici
Iulia am emotii pentru tine, .....Citeam pe subiectul mamicilor ca ajuta la provocarea nasterii plimbarea, sau urcatul scarilor, daca nu vrei sa ajungi la cezariana, dar si sa te "iubesti" cu sotul......asa ca de cand te simti pregatita sa o vezi pe Aida, provoaca-l sa ceva.....
Pacat ca nu il lasa in maternitate, cred ca e mai incurajator sa sti ca e langa tine. Eu i-am zis sa stea pe hol, si cand ii aducce fetita sa o vada , sa se uite bine la ea, sa nu ne-o schimbe, sa ii faca chiar si o poza, sa fim siguri ca e a noastra.
Jessik si eu zic sa renunti la sala, si mai bine fa plimbari, si exercitii usoare, asta oricum dupa ce consulti medicul. Si grij mare daca mergi in concediu sa nu te racesti
Costina tu cum mai esti?
Eu nu mai am rabdare, as vrea sa simt macar o durere mica, ceva, sa stiu ca se apropie emotii mai am, dar incep sa le inlocuiesc cu nerabdare. Azi am zis ca fac miscare, dar am dormit toata ziua, ce somn bun am prins
O sa stea el la usa si cu o mica atentie la o asistenta, o sa isi vada fetita imediat
Citat:
Anterior postat de costina89 Vezi mesajul
Laura multumesc de intrebare....eu sunt.....sunt plina de nerviiiii,iar nu am curent,m-am saturat,de dimineata de cand m-am trezit nu am putut niic sa fac de mancare pt ca nu imi merge hidroforul,sunt astia de la electrica lucreaza pe ulita,schimba niste fire si mi-au sp foarte lejer ca ei doar pana la 4 au program,daca ei cred ca pleaca fara sa dea drumul la curent se inseala,am o scandura plina cu niste cuie de 20cm...de poarta mea sigur nu trec,ori dau drumul la curent ori fac pene,m-am saturat sa stau fara curent.
In rest sunt bine....ma cam doare spatele,am avut ieri cateva contractii destul de dureroase.revin mai pe seara cand o sa am curent ca acum ma lasa bateria.....va puppp
Aoleu, ce urat sa n-ai curent, nimic nu poti sa faci prin casa.
Imi pare rau ca ai contractii da-mi-le mie si tu mai stai linistita o vreme.
Citat:
Anterior postat de jessik Vezi mesajul
oo ce aiurea ca nu te lasa cu sotul.. aici te lasa cu 2 sau 3 persoane.. cineva mi-a zis ca era toti din familie hahah eh nici chiar.. dar macar in travaliu sa stea cineva,.
eu nu cred ca sotul o sa aibe curaj sa stea exact cand nasc.. o sa fie speriat hahahasi eu sigur o sa urlu hahahah..
mai e o fata pe slabute.. o sa nasca in aceasi perioada ca mine.. daca o stiti ;;pufoasa'' haha si am aflat ca si o vecina de a mea (de la mama) exact aceasi data are de nastere , numai ca e bebe 2. super.. haha.. sper s ane vedme in romania.. cu bebeii
Daca m-ar lasa cu sotul, tot singura as naste... i-am propus si a zis ca ok, vine, daca vreau neaparat sa-l culeg de pe jos. Ca el lesina
Mi-ar placea sa am o moasa cu care sa fi pastrat legatura pe parcursul sarcinii, o femeie experimentata si priceputa... dar ma descurc eu cu oricine ar fi, pana la urma tot pe mine ma doare, tot eu duc greul, iar moasele stiu ce sa imi spuna si fara sa ma cunoasca.

Vreau sa nasc, in incheiere
__________________
Răspuns cu citat