View Single Post
  #107 (permalink)  
Vechi 08 mai 2010, 18:05:49
Rosse's Avatar
Rosse Rosse este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 11 apr 2010
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 33
Dieta: Personalizata
Date: 164cm, 51.8kg
Mesaje: 60
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Post Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg

Citat:
Anterior postat de miro Vezi mesajul
Buna slabutele!
Am 1.60m, 55 kg si trebuie sa ajung la 46 kg. Stiu ca poate parea putin de slabit dar de cam 6 luni nu mai reusesc sa slabesc deloc. Nu tin o dieta anume dar ma feresc de paine, dulciuri, grasimi si prajeli. Beau insa din pacate sucuri carbogazoase (in general dietetice), cate o berica de 0.33l dau noaptea mamai trezesc si sutesc sucul de fructe al fetitei mele.
Ce am mancat azi:
- dimineata nimic
- acum beau un suc carbogazos 0.33 l light
- urmeaza un gratar cu prietenii si tare mi-e frica sa nu mananc prea mult sau combinatii aiurea. Tineti-mi pumnii.
Sper sa invat din experienta voastra si pana la sfarsitul lui iunie sa ajung si eu cum eram inainte de sarcina.
Apropos, ce sa fac sa retin cat mai putina apa? Ca nu mananc sarat dar daca beau apa seara mai ales ma trezesc dimineata cu degetele umflate ca niste baloane.
Incearca sa renunti la sucurile light ingrasa foarte mult si nici nu sunt sanatoase
Dimineata incearca sa respecti cele 3 mese pe zi...nu sari peste micul dejun pt ca este cea mai importanta masa a zilei...


Rosse, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1974 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1457 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1200 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]