View Single Post
  #1079 (permalink)  
Vechi 08 ian 2011, 20:41:06
Itssy's Avatar
Itssy Itssy este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 01 nov 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: Weight Watchers
Date: 163cm, 57.9kg
Mesaje: 1.067
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: vreau sa slabesc

Citat:
Anterior postat de voi slabi si eu Vezi mesajul
salut.....sunt noua pe acest forum
ma numesc maria, am 13 ani, 163 de cm si 56 de kg.....
as dori sa slabesc intre 4 si 6 kg
am incercat mai multe exercitii pentru slabit dar nu au functionat
as dori sa ma ajutati cu niste exercitii pentru slabit la maini,picioare[coapse,pulpe,etc...], abdomen, burta si mai ales la solduri
stiu ca cer prea mult dar in exercitiile de pe google pe care le gasesc nu ma pot baza deoarece nu sunt sigura ca sunt exercitii care mi.ar putea folosi mie
ca sa slabesc stiu ca trebuie sa nu mai mananc paine, sa beau multa apa, sa nu mananc dulciuri si grasimi si sa nu mananc dupa ora 6...dar am nevoie si de niste exercitii deoarece doresc sa slabesc in maxim 2 luni....
stiu ca este destul de greu dar avand in vedere ca in aceasta vara am slabit 2 kg intr.o saptamana si am slabit 3 kg in 3 zile [din pacate am putine urme pe solduri deoarece am slabit prea repede] cred ca ma voi descurca....si am vointa si nu ma las batuta asa usor de putina grasime de pe corp
va rog foarte mult sa ma ajutati si va multumesc anticipat
un an nou fericit si o zi buna in continuare
Buna micuto !
Ma bucur ca nu ai asteptat sa iei mai multe kg si te'ai hotarat sa slabesti prin sport .
In primul rand , cum ai slabit tu asta vara? Am impresia ca ai aplicat niste metode neortodoxe ca sa slabesti 1kg/zi si de'aia ai si ramas cu vergeturi /.

Exercitii , incearca Zumba si Taebo care lucreaza toate grupele de muschi cred eu .. .
Daca intr'adevar te vei tine si vei renunta la dulciuri/paine/sucuri/grasimi si vei face sport , cred ca vei reusi performanta de a te modela in 2 luni - 3 .

Dar ai grija ! sa nu mananci sub 1200cal pe zi si sa nu faci mai mult de 90min de sport pe zi !

Pupici si Bafta!