Subiect: Jurnal Aiurea
View Single Post
  #108 (permalink)  
Vechi 20 ian 2010, 08:14:37
Aiurea's Avatar
Aiurea Aiurea este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 08 ian 2010
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 37
Date: 163cm, 64kg
Mesaje: 93
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Aiurea

Citat:
Anterior postat de ianna Vezi mesajul
nu-i bine...trebuia macar un covrig sa papi....sau un iaurt....sau sa fi cumparat niste mere/banane...le rontaiai pe drum... alea sigur nu se depuneau... nasi`mea zicea ca mancarea pe fuga si in picioare nu cade nici bine si nici nu se depune...acu nu stiu cat de adevarat este ...dar tragand linia ...saritul peste pranz si consumul de papa ridicat la cina nu e sanatos....

next time papa macar ceva fructe

cat despre miscarea facuta FELICITARI...si nu te plange ca o babutza 5 ore de mers pe jos...bravo...las ca esti tanara si poti...te tine organismul si poate ...totul e sa-l inveti si sa-i reamintesti ca poate
Promit ca nu mai fac Ce-i drept, nu am obiceiul sa sar nici peste micul dejun, nici peste pranz... Ieri a fost o zi mai "deosebita" chiar daca nu in sensul bun si am uitat... Eu sa stii ca umblu tot timpul cu iaurt si apa in rucsacel
Aiurea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1579 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1062 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 288 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]