Subiect: 9 months to go!
View Single Post
  #1083 (permalink)  
Vechi 06 aug 2012, 09:05:33
ras_cristalin's Avatar
ras_cristalin ras_cristalin este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 09 aug 2009
Locaţie: Suceava, Romania
Vârsta: 36
Dieta: Mancare sanatoasa
Date: 171cm, 84.3kg
Mesaje: 6.253
Aprecieri acordate: 7
Am fost apreciat(a) de 163 ori in 79 mesaje
Implicit Re: 9 months to go!

Citat:
Anterior postat de Laura Vezi mesajul
Buna burticilor
Jess sa ai vacanta placuta.
Spuvenir, ne place cand sunt multe mamici pe forum.....asa mai avem si noi la cine sa mai punem o intrebare cand suntem nedumerite
Iulia fetita ta are de acum caracter puternic ... eu daca as fi in locul tau, si as sti ca vreau sa nasc normal si fetita e pregatita, asa urca cateva etaje, as face o plimbare lungaaaaa, si apoi m-as iubi cu sotul,........se zice ca sperma are ceva in ea si ajuta la declansarea sarcinii.......
Eu ieri am fost la nunta, nesperat, ca eu am zis ca nu merg, ca trebuie sa stau prea mult in fund, si e cald tare, dar m-a convins sotul si sora-mea, asa ca am fost, si ne-am distrat tare bine, a fost frumos, nu am avut nici un discomfort......sambata ce vine mai am o nunta, daca pana atunci ma simt tot asa, o sa mai merg la una.....am mancat ieri la carnita....nu stiu ce-i cu mine, dar am o pofta de carne......toata carnea ce s-a servit, si inca si de la sotul din portie am mai luat...
La control trebuia sa merg joi, dar nu am mai fost ca sotul a fost plecat din tara, si am amanat pana marti, sa fie si el cu mine.
Costina tu ai rezolvat cu masinile?.....mai ai dureri de spate?.....pe mine ieri m-a luat o durere in spate cand am facut dus, ca am incercat sa imi ridic picioarele sa ma spal si m-a luat un junki......acum mi-a trecut, si m-am invatat si minte.
E usoara teoria, am incercat toate modalitatile astea... intr-adevar ulei de ricin n-am inghitit, dar mie mi-e greata sa inghit ulei zilele astea nici nu pot manca nimic in afara de fructe tinute la frigider, de se mira toti de mine. Numai maine nu-i poimaine... si scap de grija nasterii incep celelalte griji

Edit... consumul de ulei de ricin in timpul sarcinii se va face doar la recomandarea medicului pentru a evita potentialele efecte secundare pentru mama si copil.

Citat:
Anterior postat de costina89 Vezi mesajul
ziua buna fetelor
eu sunt rupta de oboseala,abia imi tin ochii deschisi va fac un rezumat cu ce am patit si revin spre seara sa povestesc mai pe larg:vineri am ajuns cu anisia la spital la urgente din cauza unui mic incident,neatentia mea recunosc,acolo m-au dat afara din salon in timp ce o chinuiau efectiv sa ii puna branula,mi-au sp ca nu am voie sa raman cu ea pana luni cand o exetrneaza,dupa 3 ore de chin am avut o certa crunta cu dr care a cerut o mica atentie si am iesit din spital pe proprie raspundere(chiar nu era necesara internarea),am fost amenintata de dr ca imi cheama protectia copilului,nu am gfost lasata sa raman cu ea desi erau mamici in salone cu copii mi sa sp ca "äici nu e ca la voi la bucuresti"(noi nu aveam buletinele pe buzau),am fost tratati in ultimul hal,maine ma duc sa fac plangere pt ca nu mi se pare normal sa imi lege copilul de pat,indiferent ca au sau nu personal.Am trait vineri un cosmar in timp ce imi chinuiu fata au inceut contractiile am avut timp de 2 ore contractii mai mult decat dureroase,am crezut ca nasc,erau cam la 10-15 min,acum anisia se trezeste nopatea si plange foarte rau aratandu-mi manuta si vb pe limba ei,eu de 2 nopti nu mai dorm pt ca imi vine in minte imaginea cum o tineau si ea mititica plangea dupa mine....oameni care lucreaza cu copii nu au pic de suflet,ii trateaza pe copii de parca sunt animale.
Cu masina de spalat am rezolvato cu auto inca nu.
Doamne, ce cosmar n-ar trebui sa aiba voie sa lucreze cu copii asa niste oameni.
Merita o reclamatie clar bine ca ti s-au potolit contractiile...
__________________

Ultima dată editat de ras_cristalin; 06 aug 2012 at 09:08:52.
Răspuns cu citat