View Single Post
  #1084 (permalink)  
Vechi 30 mar 2010, 00:58:15
frostedreindeer's Avatar
frostedreindeer frostedreindeer este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 28 ian 2010
Locaţie: Timisoara, Romania
Date: 162cm, 75kg
Mesaje: 65
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Dieta South Beach

Citat:
Anterior postat de ianna Vezi mesajul
nu te-as sfatui ..mai bine dupa cele 2 sapt de faza 1...faci 2 sapt faza 2 sau 4 sapt faza 2 si reiei faza 1 iar 2 sapt....

risti sa se obisnuiasca organismul cu faza 1 si nu mai slabesti plus glicemie mica

da, într-un fel ai dreptate...dar uite eu dupa alea 2 săpt de faza1 am trecut la faza 2(am reuşit o săpt.)...care după părerea mea e cea mai cu probleme...că după ce ţi-a fost dor de toate cele interzise în faza 1 şi ai voie în faza 2(o masă pe zi)...rişti să o dai în bară...şi în loc de o masă pe zi cu alimentele"nou introduse" în dietă să ai 2 sau chiar 3 "abateri" pe zi...pe de altă parte nu e foarte indicat să ţii faza1 prea mult..mai ales pt că te privezi de foarte multe vitamine(nemâncând fructe) şi din cauza prea multor proteine rişti să te constipi...
eu zic să ţii, dacă crezi necesar faza1 atâta, şi doar atâta timp cât te simţi bine şi ai tranzit normal...la cel mai mic semn treci la faza 2...eu după o pauză de o lună de la dietă..unde am slăbit 4 kg şi nu am pus la loc nimic( deşi nu am ţinut faza 2nici faza3)...dar am mâncat cu reţinere... sincer vreau să ţin încă o dată faza1 cam o lună şi abia apoi să trec la faza2 ...
frostedreindeer, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1703 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1186 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1187 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]