View Single Post
  #10848 (permalink)  
Vechi 08 iul 2012, 21:55:07
happygirldiana's Avatar
happygirldiana happygirldiana este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Citat:
Anterior postat de ella 78 Vezi mesajul
Nuuu aia era lenea..de muri...vointa e in voi...Dianuta scumpo..dac-ai sti de cite ori muream de rusine..dar am intrat..in fiecare zi...nu ma las..deloc..fac tot cu o viteza ..de te sperii..nu ma crede nimeni..la munca cind sunt(pt ca sunt singura in ceea ce fac gindurile-mi sunt la voi)la munca ziceam..imi calculez tot..imi fac lista de cum si tre sa fac ca sa pot sa intru..doar si pt a va citi...si fug si fug..si fac si aia si cealalta si cad lata seara..si-atunci deschid comp..si vorbesc cu voi..si rid cu lacrimi de ce mai povestiti voi,ma intristez cu voi..traiesc cu voi...Eu nu-mi amintesc viata de dinainte de slabute,zau..dar cred ca era tare fada..Ma vad acum..sunt puternica..ma simt puternica desi unori imi vine sa pling..chiar si azi ca nu reusesc sa adorm..de vineri pina acum am dormit exact5 ore..si eu calc..sunt in transa..dar pot,stiu ca pot..imi doresc atit de mult sa fiu slabuta..dar mai ales imi doresc sa fiu invingatoare in lupta cu mine...ma simt mai frumoasa..si zimbesc mai des..mult mai des..ca si la munca mai ridica astia sprincenele..ca vorbesc ''singura'',da io vorbesc cu voi
in viteza sunt si eu, iubita mea...cred ca si asta m-a adus aici...lene da, dar de sport, de miscare de...nici nu mai stiu ce....pur si simplu nu pot intra cand stiu ca fac ce fac cu dieta si implicit sanatatea mea.
ma rog...o sa treaca candva. sunt suparata pe mine. rau de tot......dar chiar si asa am mancat in draci...
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]