View Single Post
  #109 (permalink)  
Vechi 26 feb 2010, 20:22:49
Corra's Avatar
Corra Corra este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 25 feb 2010
Locaţie: Calarasi, Romania
Date: 164cm, 102kg
Mesaje: 30
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: "Slabute" la 40 de ani

Buna fetelor,

Vreau si eu in grupul vostru. Am 38 de ani si ma pot considera apta pentru clubul fetelor de 40 de ani.
La 24 de ani cand l-am nascut pe fimeo, aveam 60 kg. Apoi am crescut progresiv, de-a lungul anilor, de m-am trezit acum cu aproape 100 kg. Recunosc ca am un job stresant.
De-a lungul timpului am incercat diverse diete. Pe cea de 13 zile am tot tinut-o. Dar nu a dat nicio data aceleasi rezultate.
Acum 2 ani, am mers timp de 7 luni/ de 3 x pe saptamana, la aerobic. Nu am lipsit nici macar o data. Nu am slabit mai mult de 2-3 kg. Si chiar munceam ora aceea. Incercam sa tin pasul cu restul lumii.
Acum am cam abondonat toate armele. Nu fac sport deloc. Motivatia mea este ca nu stiu unde naiba am pus CD-ul meu cu pilates.
Incerc sa ma adun si sa ma apuc de treaba. Pragul asta de 100 kg ma ucide. Nu mai spun ca nu ma pot apleca, ma dor picioaele, spatele si abia ma mai misc.

Sa auzim de bine.
Corra, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1953 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1436 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 920 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]