View Single Post
  #1092 (permalink)  
Vechi 22 iun 2010, 09:09:47
TTimi's Avatar
TTimi TTimi este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 22 iun 2010
Locaţie: Roma, Italia
Vârsta: 31
Dieta: Mananc de toate, chiar si dulciuri dar in cantitati mici.
Date: 159cm, 53.6kg
Mesaje: 1
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg

Salut slabutelor! Seara trecuta m-am alaturat si eu voua, iar azi m-am trezit de dimineata sa-mi iau masurile corporale. As vrea sa slabesc vreo 7 kg., dar nu prea stiu de unde sa incep. Am zis ca renunt cat mai mult la carbohidrati, dar mai ales la alimentele procesate, la dulciuri si grasimi. As vrea slabesc sanatos si sa-mi creez un nou stil de viata. Pur si simplu nu ma simt bine in pielea mea. Din februarie am inceput sa ma ingras, am pus pe mine 3 kg. (cantaream 52,5, iar dupa ingrasare, 55,5) iar prin mai am inceput tratamentul hormonal cu anticonceptionale, iar de atunci nici ca am slabit si am fost jos cu moralul si m-am ingrasat si mai mult ajungand la greutatea actuala (57 kg). Abia astept sa termin tratamentul, mai am 1 luna.
Fetelor, daca aveti ceva sfaturi sau comentarii, le ascult cu placere.
Pupici si bafta la slabit
TTimi, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1976 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1459 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1202 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]