View Single Post
  #1097 (permalink)  
Vechi 03 feb 2012, 19:45:42
eva 9's Avatar
eva 9 eva 9 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 28 feb 2011
Locaţie: -, Romania
Date: 165cm
Mesaje: 2.621
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 8 ori in 6 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Citat:
Anterior postat de oaname Vezi mesajul
haha fetelor o sa ma bateti
ma plictiseam si am citit niste retete pe net si m-am gandit sa fac ceva bun pt maine asa ca am incercat si eu...dar nu pot sa zic ca mi-a si iesit excelent
am facut niste bombonele...defapt cioco 70% topita ( vreo 5 patratele), migdale masinate , migdale bucati, esenta de vanilie...am amestecat si am facut niste bile si le-am dat la frigider.a iesit cam moale compozitia dar poate se mai intareste la frigider. mi-am iesit 4 bile mijlocii.
mi-a venit ideea asta pt ca ma gandeam de mai mult timp sa imi fac eu ciocolata in casa, de ex sa topesc ciocolata neagra si sa amestec cu coaja de portocala, migdale crude si sa pun la frigider ...si ieri am vazut niste silicioane pt facut cioco numai ca sunt cam scumpe o sa vad poate cumpar.
va pun si o poza, sper ca e buna combinatia
scuzati claritatea pozei dar e facuta cu telul si mai e si intuneric prin casa
oana, daca topesti ciocolata cumparata din comert nu se cheama ca ai facut ciocolata de casa...
daca ai pus migdalele in ciocolata topita fierbinte, s-au alterat grasimile din ele.. si sunt cam pa! nu mai sunt bune decat sa-ti furnizeze niste substante cancerigene!
Greutatea este incorecta. eva 9, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
Răspuns cu citat