View Single Post
  #11 (permalink)  
Vechi 06 iul 2012, 21:24:30
Khali's Avatar
Khali Khali este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 09 mai 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 42
Date: 165cm, 61.7kg
Mesaje: 1.580
Aprecieri acordate: 364
Am fost apreciat(a) de 1.276 ori in 671 mesaje
Implicit Re: Ceai pentru slabit.PRO SI CONTRA

Citat:
Anterior postat de deadcountess Vezi mesajul
Da, e adevarat ca sunt facute doar din plante medicinale, dar nu orice planta medicinala face bine oricarui organism.
Sunt de acord ca e necesara precautia cand e vorba de diverse produse care promit minuni, insa in cazul de fata consider ca dozajul acelor plante este suficient de mic incat sa nu influenteze starea cuiva, contraindicatiile sunt specificate pe el. Am putea spune asta si despre ceaiul verde, ca daca il faci foarte concentrat ti se poate face rau de la el, te pot lua durerile de cap etc.
Este un simplu ceai din plante, nu promite slabiri miraculoase, mi se pare putin exagerat sa blamam chiar si ceaiul asta pe care il gasesti la orice plafar sau magazin.
Nu sustin ca orice gasim in magazine este ok, desigur, dar in cazul de fata mi-am spus parerea pentru ca acesta e un produs relativ banal si se vorbea de el ca si cum ar fi foarte periculos.
__________________
"The six w's: working will win when wishing won't".
"I workout because I can. When I get tired, I remember those who can't and I am grateful".
"I'm a big believer in starting with high standards and raising them. We make progress only when we push ourselves to the highest level. If we don't progress, we backslide into bad habits, laziness and poor attitude."
Khali, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1984 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1467 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat