View Single Post
  #11 (permalink)  
Vechi 29 mar 2010, 00:29:57
jolydina's Avatar
jolydina jolydina este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 28 mar 2010
Locaţie: iasi, Romania
Vârsta: 36
Dieta: dieta disociata
Date: 178cm, 67kg
Mesaje: 4
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Dulciuri cu putine calorii

foarte interesante retetele tale dar acum e greu pt mine ca pot sa mananc si un kg de capsuni din astea de acum ca nu prea au gust si tot nu imi potolesc pofta de dulciuri.de fapt asta e si problema mea acum dupa 22 de ani in care am trait doar din batoane de ciocolata kinder si torturi etc mam trezit grasa chiar daca acum vreo doi ani eram o aschie. astefel miam dat seama ca am inceput sa iau proportii |(de fapt sotul meu mia explicat ca eu ma vedeam la fel) cand am vazut ca hainele pe care mi le luam inainte aratau bn pe mine iar acum nu ma mai ajungea nimic.am hotarat sa fac o dieta si nu am nici o problema pot sa stau fara prajit fara carne fara sucuri dar la dulciurile alea pline de calorii nu NU si NU. am incercat in toate modurile am aruncat tot nu am mai cumparat si mam trezit dupa 3 zile fara nici un gram de zahar cu o durere de inima pe care nu o mai simtisem niciodata asa ca a trebuit sa merg la magazin sa imi iau o cciocolata ca sa imi treaca (nu am mancat-o toata dar dupa o ora mi-a trecut) nu stiu cum sa fac sa ajung sa ma las de ele pt ca la mine daca iau cv doar sa gust ajung sa mananc kilograme
jolydina, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1733 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1216 kcal/zi. Pentru a slăbi 6 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 184 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat