View Single Post
  #11 (permalink)  
Vechi 16 aug 2009, 14:27:06
marky_84's Avatar
marky_84 marky_84 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 11 aug 2009
Locaţie: Medias, Romania
Vârsta: 39
Dieta: dieta
Date: 170cm, 66kg
Mesaje: 12
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: De ce vrei sa slabesti?

Citat:
Buna Marky si bine ai venit printre noi

Si eu am tinut aceasta dieta, cu ciorba de varza, dar nu as putea spune ca am ramas cu mare multumire de pe urma ei

Eu nu prea cred sa existe ingrasare brusca, asa din senin, inseamna ca ai avut o alimentatie destul de gresita, 7 kg intr-o luna este destul de mult

Si cu aceasta dieta cu ciorba de varza nu vei face altceva decat sa inrautatesti situatia, sa devii mai frustrata si mai obsedata de kg.

Profita de sezonul cald si mananca fructe, legume, renunta la dulciuri si kg singure vor disparea
multumesc mult pentru ca m-ati primit atat de calduros
este adevarat m-am ingrasat 7 kg pentru ca am avut un regim de viata haotic
vreau sa slabesc pentru mine
in primul rand eu nu am tinut o dieta intreaga in viata mea adica le incepeam dar nu le terminam niciodata de slabit am slabit am ajuns odata chiar la 57 kg imediat dupa licenta
locuiam sg si nu prea aveam pofta de mancare
problema mea si cred ca a multora este ca sunt gurmanda
dc va vine sa credeti eu orice mananc chiar si ciorba de varza imi face placere sa o mananc
dieta aceasta o tin ptr ca mi se parea accesibila
si vreau sa o tin pana la capat ptr ca sa imi arat mie ca orice lucru chiar si el prost trebuie terminat.
nu consum multe dulciuri insa mananc seara(doar atunci am timp)
culmea ironiei e ca in timpul dietei mi-am dat seama ca m-am ingrasat brusc dar kg care le-am pus repede se duc atat de greu
mai am 3 zile de dieta si o viata intreaga de regim de viata insa nu vreau sa ma mai ingras ptr ca sunt predispusa la acest lucru
spre exemplu ieri am facut de mancare ptr toata familia mea mancaruri bune si sanatoase insa am reusit sa ma abtin
ptr mine acest lucru inseamna foarte mult imi demonstreaza mie ca pot dar mai ales ma ambitioneaza in continuare
va urez mult succes tuturor in lupta contra kg si va multumesc ca existati
marky_84, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1643 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1126 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 352 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de Slabuta; 17 aug 2009 at 12:08:01.
Răspuns cu citat