View Single Post
  #11 (permalink)  
Vechi 14 iun 2010, 11:31:23
lavydor's Avatar
lavydor lavydor este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 02 mai 2010
Locaţie: Pordenone, Italia
Vârsta: 43
Dieta: Personalizata
Date: 163cm, 56kg
Mesaje: 877
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Un mic dejun plin de grasime

Citat:
Anterior postat de karmara Vezi mesajul
Sau sa ne ascultam organismul, ca nici mie nu prea imi vine sa mananc cereale dimineata. Eu ma chinuiam sa mananc pentru constipatie, dar inca nu mi-am dat seama daca au efect sau nu.

Mie seara tarziu imi vine cheful de cereale.

Ma gandeam acum ca italienii mananca carbo dimineata de obicei, e traditie deja la ei croasantul de dimineata, oricum ceva dulce cu o cafea expresso din aia mica si concentrata. Si parca stiu ca sunt destul de slabuti italienii, fata de alte natii. Dar bine, ca la restul meselor din zi baga vegetale, frunze la greu e alta treaba.
Da, pt ca tot sunt printre ei pot spune ca la ei briosa (croissantul nostru) e de baza la colazione (MD). Toti baga in ei chestii de genul asta si in rest legume fff multe. Sunt din pctul meu de vedere longevivi, ele nascute 1-2-3 copii, arata ca niste fete mari, morrr cand ma uit la eleiar ei la 60 de ani arata ca la 40! Sa va spun ca la 95 de ani isi fac singure piata, merg pe biciclete (majoritatea), sunt zdravene ! Baga mult in ei...o supa ..adica apa cu legume...legume fierte si oricum mananca foarte putin (mama are grija de diferiti batrani si toti sunt fff cumpatati in alimentatie). cred ca tine si de rasa..ca sa spun asa!
Vis a vis de MD sunt si eu cam naucita acum, caci ma impac foarte bine cu cereale+iaurt, imi tin si de foame si nu ma vad sa mananc oua sau legume la 9-10 a.m. deci, ce sa mai cred?
Răspuns cu citat