View Single Post
  #11 (permalink)  
Vechi 20 ian 2011, 13:12:41
iki's Avatar
iki iki este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 06 ian 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 43
Dieta: personalizat
Date: 164cm, 74.4kg
Mesaje: 137
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Jurnal de sarcina ( termen: primavara-vara 2011)

Citat:
Anterior postat de mailin Vezi mesajul
Buna Irina,
sunt in aceeasi situatie, de concediul prenatal si postnatal putem beneficia daca in ultimele 12 luni s-au realizat cel putin timp de o luna venituri impozabile. Deci da, poti beneficia de 120 de zile de concediu cu 85% din venitul brut (daca faci cerere, dar doar dc faci cerere la angajator - ca din proprie initiativa nu o va face, acesta iti poate acorda diferenta de 15%, iar la final e posibil sa ai venit mai mare decat salariul pe timpul acestor 120 de zile, pentru ca nu se mai platesc contributiile) + la nastere un salariu mediu pe unitate + odata 204 RON pentru primii patru copii nascuti in viata (nu stiu daca treaba asta mai este valabila).
Am si eu o intrebare ( cu toate ca pentru mine inca e prematur) : la cele 120 zile cu 85% din brut mai e valabila si regula cu max 3400 ron?

Ma bucur pentru tine Irina ca ai ajuns la o intelegere cu patronii, era chiar inuman sa nu te mai tina o luna.
Mailin sper sa ai si tu acelasi noroc

iki, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2164 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1647 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1131 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat