Subiect: Jurnal gabidari
View Single Post
  #11 (permalink)  
Vechi 21 nov 2011, 17:25:52
kika9's Avatar
kika9 kika9 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 28 oct 2010
Locaţie: Bilbao, Spania
Vârsta: 45
Dieta: slabesc prin sport, invat sa mananc sanatos fara dieta
Date: 153cm, 66.2kg
Mesaje: 1.843
Aprecieri acordate: 85
Am fost apreciat(a) de 73 ori in 24 mesaje
Wink Re: Jurnal gabidari

Citat:
Anterior postat de gabidari Vezi mesajul
neata.. azi am o saptamina de dieta ,si m-am cintarit 59,7 kg...e super bine pt o saptamina.....deci asa cum ma asteptam o sa reusesc sa imi ating scopul!!
Crystinutza bun venit in casuta mea... nu stiu daca e un secret anume ,sau pt mine nu mai e,dupa ce mi-am atins greutatea dorita am continuat sa maninc sanatos si sa fac sport,dar cel mai important am gindit pozitiv...pt ca asta e marea greseala a tuturor,mereu gindim negativ atunci cind mincam ceva automat ne si gindim ,vai am sa ma ingras daca maninc asta sau ailalta,si logic exact asta se va intimpla....e lege in Univers sa atragem in viata noastra absolut tot ce gindim ,fie bun sau rau!!Recunosc ca in vacanta asta de vara am cazut si eu prada gindurilor negative si dupa ce am renuntasem la carne total 1 an si jumatate ,la insistenetele mamei si a familiei din Ro ,am inceput sa maninc carne dar primul meu gind a fost ca am sa ma ingras,si la fiecare bucata de carne care o mincam ma obseda gindul asta ...asa ca in 3 luni de vacanta ma luat 4 kg!!Dar asta e ...mi-am primit lectia din nou...si gata mi-am jurat sa nu mai gindesc rau despre mincare niciodata..nimic nu ma ingrasa...corpul meu are nevoie de toate vitaminele si mineralele din mincare,si inainte de a ma aseza la masa imi spun mereu"MANINC ,DECI SLABESC"...
Bun gasit Gabi si bafta in pierderea kg in mod sanatos
Deci nu sunt chiar unica cu atractia universala care va sa zica sper sa nu gresesc.... sa inteleg ca Legea Atractiei nu iti este necunoscuta, iar Secretul il cunosti deasemenea , sunt placut surpinsa sa mai citesc si la alta slabuta despre asa ceva
Te felicit ptr modul de abordare intrucat il impartasesc.
Nu e bai, slabutele te vor ajuta sa revii la kg dorite, iar noua nu ne ramane decat sa ne cultivam vointa, gandirea pozitiva, consecventa.
Sport faci? Nu trebuie sa te necajesti, cu rabdare se ajunge acolo se doreste, chiar daca rezultatele vor veni mai lent nu trebuie sa ne pierdem speranta suntem aici sa ne ajutam una pe cealalta ptr un stil de viata sanatos
Ma bucur sa "te cunosc" si ne "intalnim" pe forum mai des de acum ca stiu unde sa te gasesc
O saptamana placuta iti doresc
__________________