View Single Post
  #110 (permalink)  
Vechi 12 ian 2012, 12:57:44
quarc's Avatar
quarc quarc este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 09 nov 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 43
Dieta: No one ever drowned in sweat
Date: 190cm, 80kg
Mesaje: 634
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 52 ori in 40 mesaje
Implicit Re: Noi nu facem abateri de la dieta !!!

Citat:
Anterior postat de danielaslim Vezi mesajul
adevarat!
noi aici vream sa ne demonstram ca putem tine dieta ca la carte! asa ambitia va creste la cote alarmante
normal ca sportul si dieta merg mana-n-mana si slabesti mai usor...dar e o chestie daca vrei sa slabesti 20% cu sport si 80% dieta,..deci...daca facem sport e degeaba daca nu tinem dieta calumea!

Nu trebuie multa ambitie ca sa demonstrezi ca poti sa sari, cand te leaga cineva la ochi si se jura ca e apa in piscina.
Serios, va trebuie foarte multa ambitie sa va infometati. Mult mai multa decat trebuie sa alergati un maraton, cu tot respectul, am alergat 42 de km.
Cat de proportia sport mancare as zice mai degraba 50-50 nu 20-80.
Sport fara mancare si mancare fara sport nu merge.

Deschideti ochii!
Va propun un exercitiu de vointa. Spuneti ca aveti ambitie. Nu aveti ambitie daca nu va informati inainte. Uitati-va si cititi ce am mai scris eu, cititi ce e scris pe forumul asta sub capitolul sport, urmariti linkurile si incercati sa tineti minte, doar tineti minte nu sa aplicati defel. Cand o sa va fie rau, caci o sa va fie fara doar si poate, ganditi-va la mine si sa nu spuneti ca nu ati avut de unde sa stiti si ca nu v-a spus nimeni ca e prost ce faceti. Just for fun ca ne dam oameni civilizati, cultivati chiar as zice, ce Doamne iarta-ma, stim sa scriem si sa citim!

Cu diete de jumatate de ardei pe zi nu numai ca va privati de vitamine si tot felul de alte lucruri indispensabile pentru organism, dar nu o sa ajungeti niciodata pe un drum care ar avea sansa sa va faca sa aratati ca in pozele de mai jos.
Imagini ataşate
File Type: jpg 6a00d83451b18a69e20120a629c134970c-500wi.jpg (48,0 KB, 5 vizualizări)
File Type: jpg 5218433488_0269c22823.jpg (93,8 KB, 4 vizualizări)
File Type: jpg chrissie_wellington_ironman_hawaii_01.jpg (88,1 KB, 5 vizualizări)
File Type: jpg chrissie-wellington-running-400x600.jpg (262,4 KB, 3 vizualizări)
quarc, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
quarc, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2836 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2319 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat