View Single Post
  #110 (permalink)  
Vechi 24 feb 2010, 15:24:13
kiki26's Avatar
kiki26 kiki26 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 18 ian 2010
Locaţie: onesti, Romania
Vârsta: 47
Dieta: Dukan-Consolidare
Date: 170cm, 59.1kg
Mesaje: 571
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: jurnal kiki26 - sper sa fiu slabuta!

Citat:
Anterior postat de DrIulia2010 Vezi mesajul
Sa-ti traiasca fetita.
Imi poti face,te rog un mic istoric medical al fetitei(daca a avut vreo probl medicala pana acum).Spune-mi te rog ce mananca fetita intr-o zi normala,daca ii dau vreun supliment de vitamine?are vreo carenta?a mai avut vreodata aceasta problema?
e un bebelus nascut prematur la 35 saptamani, fara probleme de sanatate la nastere, doar o greutate mai mica de 2,300 kg
a avut o enterocolita pe la 8 luni si de atunci nu am mai avut probleme majore, binenteles inafara de banalele raceli, care din pacate se trateaza cu mult antibiotic( dar nu foarte multe raceli)
de vomat, imi vomita dintotdeauna, dar atunci cand era mai mica o puneam pe seama regurgitatiilor, deoarece nu voma in jet
referitor la carente, am reusit sa ii fac un set de analize( de fapt 2: la doua laboratoare diferite, deoarece nu am avut incredere in primul laborator si au iesit bune, atat doar ca la un laborator mi-a spus ca are helicobacter, iar la celalat mi-a spus ca nu are)
vitamine nu ii dau
kiki26, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1734 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1217 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1218 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]