View Single Post
  #1103 (permalink)  
Vechi 24 mar 2013, 08:38:57
RoXyM's Avatar
RoXyM RoXyM este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 10 nov 2010
Locaţie: Ramnicu Valcea, Romania
Date: 173cm, 44kg
Mesaje: 564
Aprecieri acordate: 10
Am fost apreciat(a) de 133 ori in 78 mesaje
Implicit Re: Rina 90"s (etaj XVI)



Neata fete, cafeluta este servita. Am reusit sa dorm si eu pana la 6:30...sunt fericita .

Citat:
Anterior postat de igrama Vezi mesajul
Mire multa sanatate! Sa te faci cat mai repede bine!


Roxi, tortul arata super!
Nu ne dai si noua reteta?
Am facut un blat pandispan din 6 oua in tava cu diametrul de 26, pe care l-am insiropat cu o cafea destul de tare. Pentru crema, am pus pe baine marine 5 galbenusuri cu 180 gr de zahar pudra (cam 10 minute). Am amestecat 500 gr mascarpone cu galbenusurile racite si am mai pus si 200 gr de branza proaspata dietetica in loc de frisca. Mie frisca nu imi face bine si mi-a fost frica sa nu fie gretos de la mascarpone de asta am pus si branzica. A iesit tare gustos.

Citat:
Anterior postat de diadora Vezi mesajul
Buna seara,fetele!
Roxxxxxxxxxxxxxxxx, iubitaaaaaaaaaaaaaa, ma bucur ca iti faci timp sa mai scrii vreo doua vorbe pe aici.... Si eu sunt ocupata, dar tot intru, macar sa salut fetele! Asa sa faci si tu!
Apropo, dulciurile tale arata demential!
Dia, dar eu intru in fiecare zi si va citesc, dar nu vreau sa va bat la cap cu problemele mele. Cand vin de la serviciu iau cina in fata calculatorului si va citesc. Dupa asta ma apuc sa cos la goblen pana la 20:30 si asa trece ziua. Atat ma relaxeaza sa cos...
RoXyM, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1396 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 879 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat