View Single Post
  #1104 (permalink)  
Vechi 06 apr 2010, 11:32:30
Fulguta's Avatar
Fulguta Fulguta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 15 mar 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 46
Dieta: Mancat sanatos si sport
Date: 165cm, 56kg
Mesaje: 7.578
Aprecieri acordate: 851
Am fost apreciat(a) de 2.062 ori in 565 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :)

Citat:
Anterior postat de crina38 Vezi mesajul
Fulguta, vreau sa-ti spun ca ieri am fost la padure cu tot familionul si cu catelul meu( ciobanesc mioritic).Cica sa culegem urzici.Am calcat stramb pe un vreasc si iar am cazut exact pe genunchiul cu ligamentele( din februarie).M-a durut, dar se pare ca nu am mai patit nimic.Sunt f suparata ca nu s-a vindecat complet , dar daca ma gandesc au trecut doar 2 luni dintre care o saptamana l-am avut in gips.Cand se repara de tot, chiar ma duc sa alerg in parc in weekend-uri..DFe abia astept
De mancat . ieri am fost cumintica , doar am mancat putina inghetata.Chiar nu ma simt plina, doar ca mi-a venit ciclul si sunt un pic balonata.Peste vreo 2 zile vreau sa ma cantaresc, sa vedem, sper doar sa nu fie mai mult decat am acum.Nu prea sper sa fi scazut ca deh am mancat un pic mai mult...Dar cine stie , macar cateva sute de grame...
Crina cred ca o sa mai ai de tras cu piciorul,dar nu il mai forta deloc ,ca nu se mai vindeca,si al meu are dureri seara cand se pune in pat si dimineata cand se trezeste,dar cand incepe sa-l miste ,nu prea il doare,ai grija de tine ca ai timp de alergat !
Eu nu prea am curaj sa ma cantaresc acum ca si mie mi-a venit aseara si am un burtoi,cu toate ca nu am mancat greu,dar nu as vrea sa vad cantarul cu ceva in plus ,stiu ca este normal sa cantaresti mai mult in perioada de ciclu,dar ramane pe 15 cum am zis
Daca poti sa pui o poza cu catelul sunt inebunita dupa catei,aici la soacra mea am o pisica,foarte rea,dar vad ca pe mine ma iubeste si m-a acceptat imediat in casa,deobicei nu scapa nimeni nemuscat,nu prea ma omor eu dupa pisici,dar am indragit-o si eu.
__________________

Fulguta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2076 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1559 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1560 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]