View Single Post
  #1105 (permalink)  
Vechi 09 sep 2010, 11:59:27
rodica2010's Avatar
rodica2010 rodica2010 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 12 iun 2010
Locaţie: bucuresti, Romania
Vârsta: 57
Date: 156cm, 66.6kg
Mesaje: 2.853
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 42 ori in 33 mesaje
Implicit Re: "Slabute" la 40 de ani

Citat:
Anterior postat de Alynuta Vezi mesajul
Sa sti ca si eu sunt la fel,la servici colegele imi spun mai in gluma mai in serios ,ca ma imbrac prea sexi pt. varsta mea.Dar eu asa simt.M-am intalnit zilele trecute cu o fosta colega de liceu pe care n-o mai vazusem de ani buni.Am ramas socata ,de cum si-a pus trecerea anilor amprenta pe chipul ei.Poate si pe al meu si-a pus la fel si eu nu sesizez.
Poza ta este micuta si nu pot sa-mi dau seama f. bine dar nu pari de 40 in niciun caz!Si oricum,poza-i poza iar realitatea e altfel.Pozele parca mai distorsioneaza un pic si nu toata lumea e fotogenica! Tu ar fi bine sa te imbraci asa cum simti si nu te uita la invidioase.Esti frumusica ,arati bine,de ce sa te ascunzi in saci?Trebuie sa fim un pic egoiste si sa ne iubim noi in primul rand pe noi si pe urma altii.Viata-i scurta,necazuri garla,hai sa ne facem noi viata mai roz macar si sa ne bucuram de fiecare secunda.
rodica2010, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1649 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1132 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]