View Single Post
  #11076 (permalink)  
Vechi 18 iul 2012, 18:37:14
happygirldiana's Avatar
happygirldiana happygirldiana este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Citat:
Anterior postat de DianaIulia Vezi mesajul
Diana la cat timp te cantaresti?
Buna,Diana!Cam la 2 saptamani as vrea sa ma cantaresc, insa acum m-am cantarit la interval de o saptamana (parca) pentru ca ma speriase cantarul cu o valoare neadevarata (eram cu menstruatia pe cap) si vroiam sa ma conving ca nu e adevarat ce spune. Urmatoarea cantarire va fi duminica cealalta
Tu cum procedezi?
Citat:
Anterior postat de Polux Vezi mesajul
Ce faci Dienush? Tura grea sau usoara?

Eu azi am facut o mica nebunie: m-am vopsit cum voiam de 7 ani dar nu am avut curajul sa ma decapez. Acum sunt blondaaaaa (miere). Mie imi place mult, si asta conteaza, chit ca satenul imi pune mai bine trasaturile in evidenta

Ma apuc sa citesc din paginile din urma, sa ma mai pun la curent cu ce ai mai facut. Daca nu am apucat sa iti zic pana acum... felicitari pentru scadere! Pup!
Buna, Andreea!
Tura a fost destul destul de uasoara, a trecut foarte repede ziua. Insa seful este cel care ma face sa ma agit si sa imi pun semne de intrebare. El e o persoana destul de nervoasa, se supara repede, ii sare mustarul imediat. Si asa cum am mai zis, mi se pare ca in ultimul timp prea tipa la mine din orice si fara sa am vreo vina.....Azi spre exemplu a inceput sa tipe la mine ca nu am primit un e-mail pe care el l-a primit pe blackberry (are acces si la adresa hotelului de e-mail). I-am spus clar ca pe mailul nostru nu a venit si tot spunea ca nu are cum, ca el l-a primit de o ora.SI de fapt, e-mailul fusese trimis pe adresa lui nu pe adresa noastra...Deci m-a luat in pene degeaba, asa cum a facut in legatura cu niste flyere de promovare a clubului. Cateodata am impresia ca are ceva cu mine, mai nou, desi pana acum toata baza si-o punea in mine si in mine avea cea mai mare incredere, si ca parca ar vrea sa imi caute nod in papura sa ma zboare de aici, chiar daca stie ca ma implic cel mai mult si dau randament indiferent de situatie. Sper doar sa mi se para si sa fie el mai agitat asa, in perioada asta....

Heeeei, te-ai vopsit, super!Acush fug sa vad daca ai pus poze, daca nu gasesc le astept cat mai curand!Si eu vreau sa ma vopsesc dar parca mi-e teama sa nu cumva sa imi stri parul, si-asa e el saracul sensibil si firav....Si multi mi-au spus ca nu are rost sa imi stric culoarea parului, naturala si frumoasa fiind. Iubi ma indeamna sa ma vopsesc, de cealalta parte. Ma gandeam,daca nu ma vopsesc, sa dau cu nuantator din ala de la L'oreal parca, dar e gri si...cred ca e destul de naspa, demodat, de babe Dupa parerea mea, sper sa nu jignesc pe cineva

Ba parca m-ai felicitat, dar iti multumesc din nouAcum mi-ar fi si frica sa ma cantaresc, sunt foarte balonata, mai rau ca un balon!Si azi m-am infometat cu un mare talent...Dar nu din cauza ci din cauza sefului care m-a alergat ca pe caii de cursa lunga. Chiar nu am apucat sa mananc prea bine si prea consistent....Pe fuga da, nemestecat cum trebuie-da, inghitit aproape intreg-da

Tu ce ai facut azi?Cum a fost la munci?CUm mai esti cu sportul?Dieta?
Pupici, draga mea!
P.S: Vreau o zi linistita la serviciu, cum erau odinioara, sa staaaaaau la taclale cu voi:X
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]