Subiect: Inceput...
View Single Post
  #111 (permalink)  
Vechi 19 ian 2010, 13:49:54
ancapalade's Avatar
ancapalade ancapalade este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 18 ian 2010
Locaţie: galati, Romania
Vârsta: 37
Dieta: regim hipocaloric
Date: 166cm, 100kg
Mesaje: 4
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit slabutelor ajutor un sfat imi e rau ..

fetelor am nevoie de ajutor deci nu ma pot lauda ca am fost vreodata slaba dar pot spune ca am fost plinuta adik mereu am avut in jur de 70 de kg, bun dupa nastere m-am ingrasat enorm pot spune de la 70 am ajuns la 110 115 si am hotarat ca asa nu se mai poate ..de 2 saptamani am reusit saslabesc in jur de 7 sau 8 kg cu un regim hipocaloric si cu multa forta , ambitie, rabdare si ajutor din partea familiei ... dar exista si un dar ce se intampla nu pot spune ca mie foame in schimb imi este rau nu m-am infometat repet am mancat sanatos ( 2 cafele pe zi mic dejun:un mar si cina o jumate de piept la gratar cu un cartof fiert sau alte legume . am renuntat absolut la orice urma de zahar ulei prajeala acidulate) in schimb ma simt rau am stari de voma greata si ameteli . de ce ? daca ati trecut prin asa ceva va rog sa-mi dati un sfat !!!multumesc nu vreau sa renunt la regim ma simt puternica de data asta si nu as vrea ca starile mele de rau sa maimpiedice sa duc la bun sfarsit ce mi-am propus !!!
ancapalade, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2329 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1812 kcal/zi. Pentru a slăbi 10 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ -254 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat