View Single Post
  #11142 (permalink)  
Vechi 25 feb 2013, 11:25:04
Prapadeala's Avatar
Prapadeala Prapadeala este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 20 sep 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Date: 162cm, 57kg
Mesaje: 6.246
Aprecieri acordate: 724
Am fost apreciat(a) de 2.463 ori in 1.495 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Citat:
Anterior postat de simonet Vezi mesajul
Mihaela, cama sa am patit si eu, nu puneam o perioada si apoi ma trezeam cu 2 kg in plus. nasoool
eu acum mi-am mai revenit cu mancarea, nu imi mai e foame si incerc sa ma normalizez un pic, cu toate ca mananc oricum ai mult decat inainte de a fi insarcinata.

Nu prea am mai avut contractii. nici nu am mai luat no-spa, decat ieri, desi nu ma durea burta neaparat, am luat un pic preventiv. deci per total sunt ok.

la mine perioada asta e un pic stresanta, deoarece, la sarcina trecuta, cam acum am fost nevoita sa stau la pat pana in saptamana 36 de sarcina. Sper ca de data asta sa nu fie nevoie.

tu ai nascut natural sau cezariana? sper sa nu fie nevoie sa stai la pat. Asta ar insemna sa intri in concediu de risc maternal, nu?

La morfo 2 te-ai gandit unde o faci si la cine? la medlife e super scumpa, nu stiu dc te-ai uitat
Prapadeala, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1898 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1381 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat