Subiect: Jurnal Geanynna
View Single Post
  #112 (permalink)  
Vechi 17 aug 2011, 08:33:26
Jen's Avatar
Jen Jen este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 04 iul 2011
Locaţie: Cluj-Napoca, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Hipocalorica
Date: 156cm, 44.4kg
Mesaje: 2.411
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 2 ori in 2 mesaje
Implicit Re: Jurnal Geanynna

Citat:
Anterior postat de Geanynna Vezi mesajul


multumesc mult
am inteles in totalitate. si ai dreptate, asa este cu creierul asta afurisit!!!
eu sunt mai sensibila uneori si mai cad intr-o stare de "nashpa", sau cum sa zic......dar am ridicat capul sus si am revenit .......sunt perioade cand este mai greu, nu doar la dieta ma refer, si atunci sunt parca intr-o stare de "stres", de"cum sa fac sa rezolv asta" si normal ca se rasfrange asupra tuturor activitatilor mele.......dar le'am separat si am spus ca nu las sa ma influenteze in activitatile care imi place sa le fac( mai nou sa fac sport, daca nu ma misc o zi, macar jumate de ora nu pot dormi bine......cred ca asta e doar de bine )
Crede-ma, stiu mai bine decat oricine, ce inseamna sa ai probleme care sa te constranga din toate partile.
Eu pe mine am experimentat mai multe lucruri decat poate as fi meritat, insa nu le regeret nicio clipa, situatiile gen : ciocan-nicovala te ajuta sa reactionezi, sa faci ceva, te fac sa explodezi si te metamorfozeaza.
STIU ce inseamna.
Se poate, la un moment dat, ajungi sa iti controlezi mintea, E greu si drum anevoios, dar se poate, iar cand ai ajuns la acel nivel, esti cel mai castigat.
__________________
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...-jen-9975.html
I win. That's what I do!

[01/11/2011] [01/03/2011]
Talie - 65cm 67cm
Bust - 85cm 87cm
Solduri - 87cm 90cm
Coapsa -47,5cm 50cm
Colac -77,5cm 81cm
Jen, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1493 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 976 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 977 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]