View Single Post
  #11300 (permalink)  
Vechi 07 mar 2015, 14:27:10
floricica0vesela's Avatar
floricica0vesela floricica0vesela este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 02 aug 2010
Locaţie: ., Romania
Vârsta: 37
Dieta: montignac-man
Date: 163cm, 69.7kg
Mesaje: 2.697
Aprecieri acordate: 1.774
Am fost apreciat(a) de 3.227 ori in 1.132 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Emi, mai trec cand am zile mai ok, ca zilele trecute nu am fost om de stres si frica si toate cele.
nu prea am mai avut chef de nimic, doar am citit si m-am documentat despre babalia asta de trombofilie care isi face dintr-o data de cap cand totul parea asa de perfect.


cand am mers sa imi fac analizele au zis ai mei ca is nebuna, ce ma tot caut atata ca doar toate femeile nasc copii fara atatea idei si controale.
apoi cand le-am descoperit, toti au zis ca noah, las ca bine a fi, ce atata filozofie, bla bla
apoi prima hematoloaga mi-a zis ca sa stau linistita ca e o trombofilie minora si ca din saptamana 30 cand termin cu aspirina nu mai imi da sa iau nimic, ca uite ce analize bune am si ca nu lucreaza balariile alea de mutatii, ca sunt cele mai usoare si nu dau complicatii

dupa o luna aveam valorile la analize privind riscul de cheaguri de sange de 5 ori peste limita maxima admisa, la inca o saptamana crescusera la de 7 ori valoarea maxima

numai eu stiu cum am fost pana la prima ecografie si cum o astept pe urmatoarea
si cat am injurat-o pe hematoloaga care imi spunea ca e floare la ureche cu mutatiile astea doua ca sunt forma usoara bla bla bla.
binenteles ca a uitat sa se documenteze ca in cazul in care le ai pe amandoua, e ca si cum ai avea cea mai grea forma, si, da, trebuia tratament injectabil de la bun inceput
acuma da, se poate lua tratament, si inca doza mare, si ne rugam sa nu fie tarziu
si nu stii acuma ai mei cat sunt de speriati de mutatiile mele, dupa ce ca nu m-or bagat in seama la inceput, acuma se tot informeaza toti pe la medici si stau sa se bata de pamant, ma suna de 1000 de ori pe zi sa ma tot intrebe da aia ce si aia cum. sa mor, nu alta!!!
Răspuns cu citat
Urmatorii 4 membri au apreciat mesajul lui floricica0vesela:
Diana D (07 mar 2015), lacra81 (12 mar 2015), Mihaela1006 (11 mar 2015), VentoFreddo (07 mar 2015)