View Single Post
  #114 (permalink)  
Vechi 09 dec 2012, 20:41:31
alinas81's Avatar
alinas81 alinas81 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 09 nov 2009
Locaţie: constanta, Romania
Date: 160cm, 87.5kg
Mesaje: 6
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Sa vorbim despre dieta ketogenica

O sa mai dureze putin cu site-ul ala. A trebuit sa formatez calculatorul si am pierdut toate adresele favorite . O sa-ti trimit un measaj privat cu un site care m-a inspirat destul de mult (nu cred ca pot sa il scriu aici). Eu am citit cartea lui Lyle McDonald - The Ketogenic Diet si site-ul de mai sus. E de fapt un site folosit mai mult de culturisti. Ei spun ca procentele sunt 5% carbo, 30% proteine si 65% grasimi. Dar si eu patesc ca tine, mananc mai putin carbo si proteine si mai mult grasimi. Bine, mai sar calul la proteine si la carbo uneori . Da in principiu incerc sa nu trec de 80 g de proteine si 30 g de carbo. Lyle McDonald spune ca calculezi 1.2 - 1.5 grame de proteina/kg corp la greutate ideala si deficitul caloric sa fie de 10-20% fata de cat ai nevoie. Mai trebuie sa citesc partea despre sport. La momentul in care am citit carea inca nu ma gandeam la sport. Dar acum fac cercetari.
alinas81, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
alinas81, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2419 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1902 kcal/zi. Pentru a slăbi 4-5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1386 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat