View Single Post
  #114 (permalink)  
Vechi 04 mai 2011, 12:20:08
grasuta83's Avatar
grasuta83 grasuta83 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 11 ian 2011
Locaţie: iasi, Romania
Vârsta: 41
Dieta: nu m-am hotarat
Date: 153cm, 68kg
Mesaje: 16
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Vrei sa afli ceva intreaba-ne!

Draga slabuta , vreau sa slabesc ,asta imi doresc cel mai mult acum.Vreau sa arat foarte bine in august la nunta cumnatei mele. AM 153cm si 67 de kg. Vreau sa stiu daca trebuie sa fac ceva analize si ce dieta imi recomanzi. Eu iubesc salata de rosii ,castraveti ,cartofi fierti,supe de legume,borsuri, doar sunt moldoveanca,friptura la gratar doar de pui ,curcan si peste, far pielite ,branza de vaca ,iaurt,oua, legume in generalsi fructe. Dece am spus toate astea pentru ama ajuta la construirea unei diete ,vreau sa syiu cum sa le combin cat mai bine. Am vazut anumite reguli dar ma incurc in ele si vreau sa ma ajutati va rog foarte mult. SPORT nu pot face mult am spus de ce la alta rubrica ,, la burta dupa cezaiana,, Ajutati-ma va rog ,am sa fiu ascultatoare si am sa fac ce imi spune-ti daca ma ajutati. Medicul meu mi-a spus ca m-am ingrasat pe sistem nervos acum 4 ani aveam 40 de kg si acum am 67 ce spune-ti? ASTEPT RASPUNS!!!!!!!!!!! VA ROG !!!!!!!!!!!!!!!!
grasuta83, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1528 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1011 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1012 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]