View Single Post
  #11517 (permalink)  
Vechi 07 mar 2013, 18:20:27
dorutza's Avatar
dorutza dorutza este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 22 oct 2009
Locaţie: Baile 1 Mai, Oradea, Romania
Vârsta: 37
Dieta: -
Date: 160cm, 63.55kg
Mesaje: 4.856
Aprecieri acordate: 715
Am fost apreciat(a) de 1.649 ori in 766 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

eu azi am avut o tura de cearta cu davidutz.
Nu a vrut sa doarma nici cum.. m-am chinuit 1 ora jumate cu el..
pana cand m-am enervat am intins plapume si perini pe jos si eu m-am pus sa ma culc langa jucariile lui.. s-a jucat si el cat s-a jucat apoi s-a culcat langa mine.
am dormit amandoi pe jos, ca imi era prea greu sa-l ridic, sa-l iau sa-l pun in patut. s-a trezit de jumate de oracu greu. si e foarte marait
referitor la vreme, atata timp cat bate vantul asta rece eu il imbrac pe David la fel de gros, caciula, fular.. sta afara o ora o ora jumate in fiecare zi, si nu vine sus transpirat.. mai mult ca sigur ca se compenseaza perioadele mai caldute cu cele in care sufla vantul asta rece

eu am termometru care in cateva secunde arata temperatura.. si nici nu-si da seama pana e gata toata treaba..

eu nu i-am dat nimic preventiv, si ma bucur ca nu s-a imbolnavit de mult timp.
singurul lucru care i-l dau e vigantolul.
am rezultatul de la analize...
sunt cam aiurea.. nu stiu ce inseamna..urmeaza sa mergem la medic.. dar de exemplu valorile pentru Ca si Mg sunt mai mari decat intervalele.

ne ies si noua ceva maselute.. habar n-am care exact dar sunt umflate toate partile,nu pot pipai prea bine ca ma musca cand il fac cu Calgel. cei doi canini de sus au iesit, sper ca cei doi nu-l mai dor

in alta ordine de idei mi-am cumparat prune uscate, sa rezolv problema constipatiei, nu au efect indelungat o saptamana maxim doua, apoi va trebui sa gasesc iar altceva..
dorutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1777 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1260 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 486 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat