Subiect: 9 months to go!
View Single Post
  #1158 (permalink)  
Vechi 24 aug 2012, 14:15:05
costina89's Avatar
costina89 costina89 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
Locul 3 la concurs  
Data înregistrării: 05 mai 2011
Locaţie: ....., Romania
Vârsta: 35
Date: 164cm, 99.3kg
Mesaje: 2.646
Aprecieri acordate: 1.424
Am fost apreciat(a) de 1.602 ori in 1.090 mesaje
Implicit Re: 9 months to go!

Citat:
Anterior postat de Laura Vezi mesajul
Eu sunt bine deocamdata, ma simt bine, doar sunt asa stresata sa nu ma apuce dureri, sau sa mi se rupa apa. In plus cat am fost internata, a venit la urgenta o burtica la 40 s si 3 zile, ca nu a mai simtit bebele de noaptea sa miste, s cand a monitrizato, era mort, doamne ce cosmar, si i-au provocat nasterea si ea a scapat cu bine. Tare m-a marcat, si acum stau atenta si eu la fiecare miscare, si cand nu o simt un inteval mai lung ma panichez...... doamna sa mai treaca zilele astea cu bine. Am fost azi la medicul meu, si a zis ca luni dimineata la 8 sa fiu la spital.... trec orele cu incetinitorul
E foarte cald si aici, da in casa sunt cam 26 de grade, si merge si ventilatorul, asa ca suport deocamdata caldura
Costina tu crezi ca mai ajungi luna septembrie cu burtica de ziceai de ecograf? Eu cum sunt asa stresata, mi se pare ca la toata lumea vine bebe mai repede...oricum nu-mi vine sa cred ca am intrat in 38 de saptamani
hai mai Laura nu ma mai speria si tu,off ce o fi fost in sufletul mamicii aleia.Si eu sunt foarte atenta la miscari cel putin de vreo sapt il monitorizez bine pe bebe,de ex de azi dimineata de pe la 6 nu prea a miscat,am simtit eu un ghiont dar prea mic, si acum jumatate de ora eram cu stetoscopul pe burtica incercam s aii gasesc bataile inimii,eu cum simt ca nu misca cum trebuie incep si ma panichez ceva de speriat....i-am gasit inimioara dar daca nu incepe sa miste cum trebuie dau fuguta la urgente sa fac o eco la cu plata sa vad cum sta cu cordonul,de obicei in ultimele sapt asa mor bebei,strangulati in cordon,mama mea e patita de 2 ori cel putin...iar Justina mea a avut dubla circulara,era vanata cand a iesit,pe cand Anisia a avut un cordon care nu masura mai mult de 50cm,pana si dr sa mirat de ce cordon mic a avut....eu stau cu frica,si abia asteapt sa treca astea 3-4 sapt.
Laura e am termenul pe 15 sept...de ajuns pe 1 sept tot ajung,nu prea mai fac nimic,fac de mancare ,spal fetele si cate un pic de ordine,dar foarte putina,eu as vrea sa nasc latermen dar acum o vrea Dumnezeu.

Ultima dată editat de costina89; 24 aug 2012 at 14:22:39.
Răspuns cu citat