View Single Post
  #1167 (permalink)  
Vechi 11 apr 2012, 16:22:05
danitza's Avatar
danitza danitza este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 30 iul 2011
Locaţie: iasi, Romania
Vârsta: 49
Dieta: Rina 90
Date: 168cm, 104.4kg
Mesaje: 857
Aprecieri acordate: 162
Am fost apreciat(a) de 419 ori in 219 mesaje
Implicit Re: Rina 90"s (etaj XIII)

Citat:
Anterior postat de m1rela Vezi mesajul


Buna ,Anita .Eu ma pregatesc sa plec la cumparaturi .Mi-am stabilit meniul final,dupa ce l-am mai modificat de 2 ori .Am primit un miel de la niste prieteni ,nu am dat bani pe el .Asa ca voi gati traditional,oua vopsite numai rosii,ciorba miel cu putin orez dar fara cartofi,drob de miel dar si cu maruntaie de pui,cateva oua le voi umple cu branza cottage,ardei si marar,friptura de miel la cuptor pe care o mananc cu zeama de lamaie multa sau sos de iaurt cu usturoi,pasca cu branza dulce si stafide,prajitura prajiturilor(asa se numeste ) si prajitura ,,Crizantema ".Destul ptr. a lua ceva greutate in 3 zile
Buna, fetelor. De azi am intrat intr-un mini-concediu; nu mai vreau sa aud de munca macar cateva zile. Maine mi-am facut un schimb, ca sa fiu libera pt curatenie.
Mire, mi-am stabilit si eu meniul: ciorba de perisoare, drob, miel la tava, piftelute, pastrav la gratar, foietaj cu somon, piftie, salata de sfecla cu hrean. Intre timp va trebui sa mai cumpar niste telemea si unt, poate si o branza dulce. Daca mai am vreme, poate fac si un crap cu lamaie la cuptor. Imi place grozav pestele. Dulciuri: o pasca si Regina din Sheba. Am gasit la Metro o esenta f.buna de rom: 500ml=15lei. Nu-ti trebuie decat putin de tot ca sa dai aroma. Am luat si de vanilie, dar nu am incercat-o. Romul l-am incercat la o ceasca cu cacao. Ridichi, salata, ceapa verde am in gradina, asa ca nu mai tre' sa iau decat cateva rosii si castraveti.
Voi ce ati mai pregatit, fetelor?
__________________
Frumusetea va salva lumea!
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...tei-12332.html