View Single Post
  #118 (permalink)  
Vechi 28 iun 2012, 22:57:14
ladylinda's Avatar
ladylinda ladylinda este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 16 iun 2012
Locaţie: buc, Cipru
Dieta: nimic special... un pic de atentie la cantitati:)
Date: 165cm, 68.5kg
Mesaje: 305
Aprecieri acordate: 23
Am fost apreciat(a) de 47 ori in 32 mesaje
Implicit Re: Cupluri fara copii, alegerea proprie.

Citat:
Anterior postat de eliff Vezi mesajul


Buna Coco23

Undeva in postul meu,m-ai pierdut si nu ai inteles ce vroiam sa subliniez. Deci si eu sunt parinte si copil tot-odata. Si nu mi-as duce parintii la azil. Eu NU asta am spus ,ca gata toti copii ar trebui sa-si duca parintii la azil. Era vorba alegerea de a aveea copii in viitor - "vreau sa am copii,sa nu fiu singur la batrinete""!!!- aici este egoismul.
Si iti raspund si tie ,la fel,din punct de vedere spiritual (care pina la urma pentru mine este singurul care conteaza): Daca destinul meu a fost (sau va fii) sa am copii,este OBLIGATIA mea ca parinte sa ma ocup de cresterea si educarea lor. Este obligatia mea ca parinte sa -i ingrijesc si sa ma lupt pentru a le oferii totul.
In alta ordine de idei,eu fiind la rindu-mi copil (pentru parintii mei),este OBLIGATIA mea de fiica sa-i ingrijesc ,la fel cum au facut ei cu mine! Dar daca mama gindea ca face copii ,ca sa nu fie singura la batrinete,pai..uite ca tot singura e !!! Eu nu sunt in tara,iar fratii mei sunt fiecare casatoriti,la casale lor,fiecare in orase diferite,si mergem si noi la ea atunci cind se poate! In rest ce fac eu de aici?? Vorbesc cu ea la telefon,i trimit bani,si...cam atit. Oare o ajuta sa nu se simta singura ??? Cred ca nu!!! (si cazuri similare sunt foarte multe).
Eu vorbeam de "dorinta personala de a nu aveea copii". Nu despre ce si cum sa ne ocupam de parintii nostrii! Bineinteles ca parerile sunt impartite,si nu vom gindi toate la fel. Fiecare isi spune parerea proprie,si fiecare ar trebui sa o respectam pe a celeilalte,dar concluzia este aceeasi: daca ai copii,te ocupi de ei,daca ai parintii inca in viata la fel! Dar daca nu iti doresti copii este libera ta alegere,care poate aveea la baza multe motive.Si de fapt despre asta este subiectul!
O zii buna iti doresc.


Obligatie???...suna rau... n-as vrea sa ma ingrijeasca nimeni din OBLIGATIE...
Răspuns cu citat