Subiect: 9 months to go!
View Single Post
  #1184 (permalink)  
Vechi 25 aug 2012, 22:31:53
Laura's Avatar
Laura Laura este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 14 aug 2009
Locaţie: Cluj, Romania
Vârsta: 37
Dieta: 1700 calorii
Date: 168cm, 59.9kg
Mesaje: 3.843
Aprecieri acordate: 2.890
Am fost apreciat(a) de 1.927 ori in 960 mesaje
Implicit Re: 9 months to go!

Citat:
Anterior postat de costina89 Vezi mesajul
nuuuueu inca nu ma bag la chestii pt iarna,nu ca nu m-as pricepe,ca nu e asa greu dar noua ne pun parintii lui,sau soacra mamei sotului....noi nici nu prea ne omoram cu dulceturi,compoturi,fetele oricat am incercat noi sa le convingem nu vor sa manace compot decat din comert...si ala foarte rar.....au cu cine semana.
Poate peste vreo 4-5 ani o sa imi pun singurica o s aimi amenajez gradina cum vreu eu,dar pana atunci zic pas.....aveam si noi destul spatiu in gradina dar trebuie defrisat si socrul meu nu intelege ca trebuie sa mai scoatem din copaci ca sa putem da cu un erbicid ceva si apoi s abagam un tractor ca sa intoarca pamantul....al meu sot nu se complica cu chestii dinastea pt ca lui ii place sa faca un lucru de la cap la coada nu sa inceapa el si sa termine taicasu sau si mai rau sa inceapa taicasu si sa termine el....iese o mare duda impanata de fiecare data.
Fiecare cum e obisnuit....la mine sotu e inebunit dupa compot si dulceturi, si muraturi, dar am mare noroc, ca ii place sa faca el....inca din primul an de dupa nunta, am pus la conserve, cat pentru o familie mareeeeee, dar toate s-au mancat, bine ca aveam musafiri la masa tot mereu......si acum inec sa nu mai am loc in camara......si gradina iar, ii place lui sa o lucreze, ca eu nu prea am atractie, dar pentru el e o placere, asa ca acum am de toate in gradina, de o sa am si de dat la altii......e tare strangaret al meu.....exagereaza cateodata.
__________________
Gardianul de care am nevoie - jurnalul meu.

Răspuns cu citat