View Single Post
  #11865 (permalink)  
Vechi 28 sep 2012, 23:06:04
happygirldiana's Avatar
happygirldiana happygirldiana este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Citat:
Anterior postat de leila87 Vezi mesajul

Cunosc sentimentul si am vb k mai mlte fete care si ele la fel a patit.
Eu acum am concediu 2 saptamani si ma gandesc cu groaza ca trebuiesa ma ma duc sa stau 24 de ore la munca e cam plictiseala in perioada asta la noi si ne strangem mai multi in birou iar ei manaca non stop fele de fel de bunataturi si eu cu iaurtu (si ala degresat )si limonada .Cand plecam de la munca mereu imi ziceam gata azi nu mai manac ca nebuna da de unde o luam razna parca creieru nu mai functiona
Uh, eu am terminat concediul fix acum o saptamana si asa bine a fooooost!!!SI ce greu mi-a fost sa vin iar aici....Dar ce sa faci,asta e....SA stii ca nici noi nu prea avem miscare pe aici in perioada asta.Barem iarna e si mai si, moarte curata.....SI cu salariile stam foarte prost...Noroc la voi ca puteti sa va intalniti sastati mai multi, la o vorba, dar la noi nu se poate.Trebuie mereu sa fiu la receptie, ca am clienti,ca nu am, ca mai suna si sefu si daca nu raspund la telefon...e prapad!!!!Sau daca vede ca stam toti, la bar de exemplu sau pe canapea la receptie....Sau trebuie sa fiu la receptie in permanenta,chiar daca nu am clienti, pt ca vin rudele lui,nepoti, unchi,veri bla bla si trebuie sa fiu la cheremul lor.Ca iarna activam aici mai mult ca slugi pt ei, servitori, majordomi Trist dar adevarat...
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2515 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1998 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1482 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]