View Single Post
  #119 (permalink)  
Vechi 22 aug 2014, 09:27:23
happygirldiana's Avatar
happygirldiana happygirldiana este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: Fitness-ul ingrasa?

Trist.... Mi se pare trist sa vad care e atitudinea unora dintre voi... Pentru ca voi ati slabit si nu ati trecut prin astfel de momente vi se pare penibil/amuzant si sunteti gata sa judecati. Daca nu esti capabil sa intelegi un om, daca nu esti capabil sa intelegi ce inseamna cu adevarat teama, obsesia, trauma kilogramelor carate in spate ani si ani, nu te mai apuca sa dai un sfat. Serios....
Degeaba incerci sa dai un sfat daca nu ai rabdare intru totul cu persoana care are nevoie de el. Vuvu trece prinnmomente grele, o sperie ideea de reingrasare si asta o face sceptica... Cunosc si eu sentimentul asta, obsesia asta sufocanta pt ca aproape un an l-am petrecut la fel. Dupa ce slabisem deja vreo zece kile devenisem obsedata si speriata sa nu cumva sa fac ceva gresit si sa ma ingras iar, altceva nu stiam decat cantarit de doua ori pe zi, numarat calorii si studiat sunci in oglinda. E trist si greu.... Frumos dinnpartea celor care au venit cu un sfat pt Vuvu, cu o parere si au si dat dovada de rabdare. Trista atitudinea celor care sunt "experte" in arta slabitului si care au distrus orice mit in acest domeniu, stiu exact cu ce se mananca :-)
Nu vazusem partea asta a slabutelor.... Si sunt activa din 2010 aici. ACTIVA!
O zi buna!
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 6 membri au apreciat mesajul lui happygirldiana:
Anne10 (22 aug 2014), deadcountess (22 aug 2014), Michelina (22 aug 2014), Mihaela1006 (26 aug 2014), Vuvuzela (04 sep 2014), Zoe (01 sep 2014)