View Single Post
  #119 (permalink)  
Vechi 21 dec 2010, 10:40:49
ras_cristalin's Avatar
ras_cristalin ras_cristalin este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 09 aug 2009
Locaţie: Suceava, Romania
Vârsta: 36
Dieta: Mancare sanatoasa
Date: 171cm, 84.3kg
Mesaje: 6.253
Aprecieri acordate: 7
Am fost apreciat(a) de 163 ori in 79 mesaje
Implicit Re: Avort - da sau nu?

Citat:
Anterior postat de anhelyto Vezi mesajul
fetelor eu sunt de parere ca daca stam sa asteptam sa avem o situatie materiala buna, atunci nu vom face copii niciodata.
eu una, nu sunt de acord cu avortul, am trecut printr-o "sperietura" de genul, care m-a pus serios pe ganduri(unele dintre voi stiti), dar asta nu m-a facut sa ma gandesc la avort. e adevarat ca mi-au trecut prin cap multe ganduri, cum ar fi, ce s-ar intampla, dar la avort am zis nu.
mama a fost prina cu care am vorbit, careia i-am zis frica mea, am coborat la farmacie am luat testul si a fost negativ.
am vorbit si cu prietenul meu, a zis sa ne asiguram daca e sau nu, si daca este sa vedem ce nume ii dam.
atata timp cat am familia si perosna potrivita langa mine nu ma mai intereseaza nimic.
si poate azi ai, maine nu. nu poti sa te gandesti ca stai sa facem bani si apoi bebe, poate nu ai sa ai bani niciodata, atatia cati vrei pt situatia data, asta inseamna ca nu mai facem copii de asta?
facem bebe cand ne simtim pregatite, si pana atunci ne protejam cum simtim ca e mai bine pt noi.
treaba cu bebe e seriasa, dar, oricat de saraca as fi nu l-as avorta!...
Respect pentru gandire, pentru relatia cu mama ta si pentru responsabilitatea pe care ti-o asumi, esti f matura in gandire.
Prietenul stia de grijile tale? Ce parere avea?
__________________
Răspuns cu citat