View Single Post
  #11931 (permalink)  
Vechi 26 mar 2013, 16:28:35
VentoFreddo's Avatar
VentoFreddo VentoFreddo este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Citat:
Anterior postat de angela av Vezi mesajul
... Emy,pe bunic nu am cum sa-l uit...e o legatura care exista si dincolo de moarte,e ingerul meu pazitor...si e bunic vitreg
ne-ai mai povestit..unele legaturi nici moartea nu le poate rupe..
Citat:
Anterior postat de angela av Vezi mesajul
... da ma Emy,dar ce Fely,nu stie ca ne este dor de ea....
stie ca ne mai citeste,si i-am mai lasat si mesaje pe pagina,dar respect decizia ei de a sta un pic pe tusa..important e ca e bine.
Citat:
Anterior postat de andra_aly Vezi mesajul

Faina? Eu nu am mai auzit asa ceva
Paste cu sos din faina. si vorba aia stau in tara pastelor

Daca vrei sa papi paste si nu stii cum sa le faci, iti dau eu idei. da5r clar faina nu
de acord..sosul pt paste a fost inventat,ca sa zic asa,de italieni,si ar lesina sa pui faina in elam si eu idei daca vrei,destule
Citat:
Anterior postat de marinuta Vezi mesajul
sos din faina cu paste de tomate...clar ca putin sos...
nu e musai sa fie gros,ca ala e deja rantas..incearca un sos din ce ti-a zis Andra,sa vezi ce renunti la fainurile din sosuri
Citat:
Anterior postat de andra_aly Vezi mesajul

vaai, ce vad eu aici
In primul rand e bleah... sosul de paste simplu se face din sos de rosii si atat.
Calesti 1-2 catei de usturoiintr-un strop de ulei de masline (de preferinta), daca vrei si putina ceapa, apoi fierbi sosul de rosii pana devinde consistent si se ingroasa putin. sarezi putin, poti pune si putin ardei iute praf daca iti place...

dar cu faina e bleah si nesanatos

Plus ca in loc de sosul acela mai bine fierbeai pastele, puneai niste unt, sare si atat.
erau de 100 de ori mai bune
iammmm...maine la cina imi fac si eu,cu paste integrale si dovlecei,usturoi si rosii

Citat:
Anterior postat de marinuta Vezi mesajul
andra tin post si unt nu pot pune ca demult leas fi pus...e bleah de bun dar...e bleah si de nesanatos..dar ce am papat 35-40 grame paste nefierte cu foarte putintel sos si multa salata de rosii+castraveti+ceapa verde+leurda..
atunci fa paste cu legume,si cu ulei..orice leguma e buna,cele mai simple,cu rosii si usturoi,dar si dovlecel sau vanata,ardei gras..vaii,ce bune-s..
Citat:
Anterior postat de angela av Vezi mesajul
... fetele a inceput o ploaie...adio planurile mele pe azi...nu pot merge la cimitir...
of..stai cu noi
Citat:
Anterior postat de andra_aly Vezi mesajul
Nu stiu , cateodata am impresia ca unele fete degeaba le spui, tot pe a lor o tin
Nu sunt perfecta, dar imi place sa ma informez.
Eu una, singurul "sos" care il mai fac cu faina, e cel pentru spanac.
Si binenteles, folosesc f putina, o lingura jumate cam la 750 ml lapte + 1 kg de spanac.
Ca altfel nu imi place
Dar in rest, sosul de paste cum l-am zis eu e cel mai simplu, apoi cum sice si Angy, e foarte bun si sanatos.
Nimeni nu a zis ca pastele nu sunt sanatoase.
Italienii mananca 1-2 ori pe zi si sa ii vezi ce sanatosi sunt si nu se ingrasa.
bine, exista si exceptiile...
Aici nutritionistii recomanda pastele intr-o dieta.
Ce ar fi acum sa fugim de carbo? ei, nu e ok nici asa, trebuie sa consumam cu , cap de toate.
Imediat ies si eu, am "programare" cu fostul sef.
Iar m-a sunat sa imi propuna ceva.
Poate s-a invatat mine ca nu e de joaca cu mine
glumesc, revin mai in colo caci cand plec de la birou trec pe la vecina sa vedem daca mi-a terminat rochitele
eu nicaieri nu folosesc faina in sosuri..mama facea la tocanite,ostropel,eu am facut fara faina si tot bun si satios e,ce daca nu e gros..
:dpoate iti face o oferta de lavoro pe care nu o poti refuzatip:" te roog,Andra,vino inapoi ca de cand ai plecat tu dau faliment..iti ofer 3000 euro pe luna,sambata si duminica libera,program de la 9 la 13 si acte in regula..!
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 5 membri au apreciat mesajul lui VentoFreddo:
andra_aly (26 mar 2013), angela av (26 mar 2013), david (27 mar 2013), lacra81 (26 mar 2013), manumanuela (26 mar 2013)