View Single Post
  #11935 (permalink)  
Vechi 26 mar 2013, 16:46:51
VentoFreddo's Avatar
VentoFreddo VentoFreddo este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Citat:
Anterior postat de manumanuela Vezi mesajul


Asa sa fie,ca merita
ai voie,la o masa glucidica,la cina.deci in acea zi la md peste sau branza scrie pe tinefara alte cornuri
la pranz mancare cu carne,normala,ce vrei tu..
dar nu stiu cat de incantata o sa fii,pt ca ai voie doar 45 de gr
sfatul meu:
pui intr-o tigaie tefal putina ceapa pestisori,o lasi sa se rumeneasca,(fara ulei),torni peste ea suc de rosii fara zahar,tai si un catel usturoi,sarezi,separat fierbi pastele al dente,cand sunt fierte le scurgi si le pui peste sosul de rosii si ceapa,amesteci sa se ai gusturile si sa scada sosul bine,si..O LASI SA SE RACEASCAdap,racind-o ii scade indicele glicemic...e indicat sa o mananci rececu o lingurita parmezan sau o lingurita Ume ,daca nu o suporti o incalzesti iar..important e sa fie racita o data..Bineinteles ca eu nu o mananc rece,ci cum o iau de pe foc,pt ca mananc o data pe ansi nu cred ca o sa conteze cine stie ce..eu ti-am zis si cum zice monty ca la carte..
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 4 membri au apreciat mesajul lui VentoFreddo:
angela av (26 mar 2013), david (27 mar 2013), manumanuela (26 mar 2013), mariana34 (26 mar 2013)