View Single Post
  #1194 (permalink)  
Vechi 11 mar 2011, 16:55:35
otiliaa's Avatar
otiliaa otiliaa este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 04 aug 2010
Locaţie: Firenze/, Italia
Vârsta: 39
Dieta: monti
Date: 160cm, 76kg
Mesaje: 1.375
Aprecieri acordate: 749
Am fost apreciat(a) de 786 ori in 414 mesaje
Implicit Re: "Slabutele" din Italia

Citat:
Anterior postat de pamy Vezi mesajul
La multi ani Otilia!

Alina servici usor! eu am terminat pt azi.
Azi am inceput noul job. Sambata cand am fost sa vb cu tanti mi s-a parit o casa curatica. Dar azi cand am inceot sa fac curat. Doamne cat am frecat la o baie, si are 3 in total. Cred ca peste 2 ore am stat doar intr-o baie. Are rafturi cu sticle de parfum GOALE!!! era praful de un deget, le-am pus in lighean sa le spal, calcarul ca la el acasa. Groaznic!
Dupa am trecut la bucatarie ca nu aveam forte sa incep alta baie. Cum John a varuit ieri bucataria m-am apucat sa streg mobila pe sus si nu mergea nici cu degresant, nici nu cif Sotul doamnei imi spune ca probabil sunt 10 ani de cand nu a spalat nimeni pe acolo
Cert este ca in 5 ore am facut o baie si o parte din bucaterie, maine sper intr-o ora sa termin bucataria. Mie mi se pare f putin volumic dar la ce mizerie era. Aaa si cel mai amuzant ca mobila de bucatarie ar trebuis a fie alba Cam de 5-6 ori am spalat fiecare usa de dulap sa o scor la lumina.
Eu nu sunt in nici un caz d-na scama dar asa mizerie nu am mai vazut! Sper dupa ce termin toata casa sa devina mai usor sa mentin curatenia.

Oare o sa mai fiu buna de pilates la 19:00?

Vento ai intrat in priza?
Multumesc Pamy!!!!!!vad ca eu am lenevit si tu ai facut la treaba...
__________________
Mananc pt a trai,nu traiesc pt a manca! jurnal plictisitor-http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...liaa-5785.html
otiliaa, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1934 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1417 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat