Subiect: 4
View Single Post
  #12 (permalink)  
Vechi 27 apr 2020, 20:49:16
happygirldiana's Avatar
happygirldiana happygirldiana este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: 4

Citat:
Anterior postat de stefs Vezi mesajul
Am mancat astazi 4 felii de paine si ma simt vinovata, ceea ce NU e ok. Nu-mi place ca la mine e totul sau nimic, fara jumatati de masura. Cum cu nimic nu se poate, ma frustrez si ma indrept catre esec. Trebuie sa invat ca lumea nu functioneaza in alb si negru, ci in tonuri de gri.

Azi, stepul fara probleme, dar lac de sudoare, si bicicleta - o ora. As fi avut vreo doua motive bine intemeiate (adica scuze) sa termin in 30 sau 45 de minute, dar nu am facut-o.

Mai am problema alimentelor din frigider care stau si expira - scuza de odinioara pentru consum. Trebuie sa ma organizez putin mai bine.
Asa eram si eu. Vinovatie dupa ce mancam x aliment. Dar, am invatat, in timp, ca degeaba ma simt si vinovata si nu fac nimic sa opresc sentimentul. Eu mancam si apoi imi plangeam de mila ca vezi, mancai aia si cealalta. Si asa azi, asa maine, pana cand am reusit sa ma ingras din nou, dupa ce slabisem aproape 20 de kg tot cu ajutorul acestui forum.
Acum functionez altfel. De cand am reluat "dieta" am avut 3 episoade de ratacire, pe parcursul unei luni si un pic. Dar dupa ce mananc, constientizez si nu ma mai las pe tanjeala. Bag sport si mi se schimba imediat starea de spirit.
Esti om, poftesti, iti mai faci si pofta, dar important e sa nu picam in extreme. E bine ca ai facut sport. Ai mancat paine. Aia e. Maine va fi mai bine, daca inveti sa fii perseverenta.

Spor!
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 4 membri au apreciat mesajul lui happygirldiana:
Axenya (28 apr 2020), butterfly30 (27 apr 2020), stefs (28 apr 2020), Zoe (30 apr 2020)