View Single Post
  #12 (permalink)  
Vechi 27 mar 2011, 16:16:17
Ana teslariu's Avatar
Ana teslariu Ana teslariu este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 06 mar 2011
Locaţie: vaslui, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incerc sa mananc sanatos si sa slabesc
Date: 161cm, 75.5kg
Mesaje: 76
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Post Re: Jurnal Ana T o mamica, in devenire slabuta

Bine te-am gasit draga jurnalule! Azi sunt intr-o stare mai proasta decat de obicei.Am aceasta problema in fiecare primavara,ma apuca depresia,deznadejdea, gandurile negre si tot ce poate sa-ti transmita o stare de rau, pe care nu poti sa-l definesti.sunt necajita pe mine ca imi vine sa o las incolo de dieta, m-am saturat sa vreau sa-mi cumpar legume de salata si sa vad ca nu pot pentru ca nu am bani. Deja ma enerveaza situatia asta si scapare in viitorul apropiat nu prea am. Incerc si ma stradui din rasputeri sa ma tin de dieta dar nu reusesc in totalitate. Intr-o luna am slabit 6 cm la burtica si mi se pare destul de putin,recunosc ca nici nu am tinut cu strictete decat 2 saptamani si in weekend am papat ce am mai primit de la mama, ceea ce nu era de dieta bineinteles.Nu stiu cum sa depasesc ceea ce se numeste "astenie de primavara" pentru ca ma confrunt cu ea in fiecare an si de fiecare data am o stare generala de rau, mai ales psihica.Sper sa-mi treaca cat mai repede ca nu ma pot concentra la nimik si licenta mea bate la usa si eu n-am scris nimik.Gata cu vaicarelile sa nu intristez lumea prea tare.
Mult succes la slabit slabutelor, va pup si va imbratisez ce drag!
PS Sa nu spun ca sunt suparata si pe faptul ca nu reusesc sa gasesc bani sa imi iau un cantar, sa stiu si eu exact cate kg am.Of, of ,of.