Subiect: Jurnal m1rela
View Single Post
  #12 (permalink)  
Vechi 14 ian 2012, 18:58:45
m1rela's Avatar
m1rela m1rela este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 16 nov 2011
Locaţie: Medgidia, Romania
Vârsta: 48
Dieta: Mancat sanatos + miscare
Date: 165cm, 80kg
Mesaje: 4.265
Aprecieri acordate: 162
Am fost apreciat(a) de 264 ori in 184 mesaje
Smile Re: Jurnal m1rela

Am incercat sa pun meniurile dar nu pot: -/...sau nu ma pricep cu caloriile astea sa le trec in site.Incerc sa respect cat pot retetele din carte ,desi e foarte greu.Nu ai intotdeauna ce iti cere acolo sau nu-mi place respectivul fel de mancare.Asa ca il inlocuiesc cu alimente din aceeasi categorie.De ex. azi am mancat 2 smochine uscate si o cana de pomello(dimineata),la pranz in loc de orez...am mancat cartofi condimentati cu putin ulei de masline la cuptor cu salata de varza.(la amidonuri),iar acum pe la ora 19 o sa mai mananc cativa cartofi cu salata.Maine am sa-mi fac pizza(blat din faina integrala) cu legume sau doar cu sos de rosii,iar seara 4 cubulete de ciocolata neagra si biscuiti sarati (cam o mana).Dar am inteles ca din cand in cand e bine sa mai sarim peste ziua de carbo si sa o inlocuim cu o zi de amidonuri sau vitamine.Probabil ptr. a mai accelera slabitul.Mie mi s-a cam micsorat stomacul deja si ma satur cam repede! Dar ma bucur!Ptr.ca inainte era loc destul
m1rela, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
m1rela, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2222 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1705 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 931 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]