Subiect: Jurnal "Slabuta"
View Single Post
  #121 (permalink)  
Vechi 12 apr 2009, 19:32:01
Roxana's Avatar
Roxana Roxana este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 22 feb 2009
Locaţie: Göteborg, Suedia
Vârsta: 35
Dieta: personala
Date: 166cm, 74kg
Mesaje: 1.273
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit

Citat:
Anterior postat de slabuta Vezi mesajul
aham, am prins ideea. partea proasta e ca ceea ce spun eu functioneaza in ambele sensuri.
daca spun ceva de rau, se intampla. si partea cea mai rea e ca abia de catva timp mi-am schimbat atitudinea in una mai pozitiva si optimista, pentru ca pana acum eram foarte pesimista si tot ce presupuneam ca mi se va intampla, in sens rau, mi se intampla, atrageam numai lucruri negative, dar de ceva vreme am incercat sa gandesc pozitiv si anul acesta, de-a dreptul este anul meu, de la 1 ianuarie vin numai lucruri si vesti bune. anul acesta am primit cele mai frumoase noutati despre sanatatea mea, analizele au iesit foarte bune si in viata de zi cu zi nu pot spune ca imi merge rau. in schimb anul trecut, toul a fost un dezastru. cat am plans in ultimii 2 ani nu am plans niciodata.

am luat decizia sa gandesc altfel si voi atrage lucruri frumoase.


Ma bucur ca ai inceput sa gandesti mai pozitiv,poate se trage si de la dragoste .
Ma bucur ca ti au iesit analizele bune,se pare ca acesta este anul tau si trebuie sa profiti de fiecare clipa.
Ps: poate pui o pila si pentru mine sa slabesc mai repede,vreau sa impresionez cand voi ajunge acasa
Roxana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2491 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1974 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1975 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat