Subiect: Rina 90" s
View Single Post
  #1230 (permalink)  
Vechi 23 aug 2010, 22:11:38
anca57's Avatar
anca57 anca57 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 19 aug 2010
Locaţie: Turda, Romania
Vârsta: 70
Dieta: Rina
Date: 167cm, 82.2kg
Mesaje: 51
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Rina 90" s

Buna seara,slabutelor! Tirziu,dar acum am si eu liber.Azi,prima zi de dieta Rina.Am mincat dimineata mere rase cu scortisoara,iar la prinz si cina am mincat peste cu legume facute la cuptor.Pot sa pun reteta? Deci, in tava cu hirtie de copt unsa cu putin ulei de masline am pus doua rosii taiate feliute peste care am asezat fileuri de pangasius ( 5 buc)sarate,piperate,cu patrunjel , salvie si seminte de susan,apoi iarasi rosii feliate.Am turnat putin vin alb si am dat la cuptor cca 40 de min.Cind am scos de la cuptor am pus mujdei de usturoi si am lasat sub capac sa se raceasca.A iesit o bunatate. Pentru miine, ziua de amidonuri, am pregatit pt dimineata din nou mere cu scortisoara iar pentru prinz si cina orez cu vinete umplute.Orezul l-am fiert simplu in apa cu sare iar vinetele sunt pregatite dupa o reteta de pe un forum drag mie.Deci ,o vinata spalata bine si taiata pe lungime se scobeste si miezul se taie cubulete.Se pune la calit intr-o tigaie cu o lingura de ulei de masline, cuburile de vinete,doua rosii taiate cubulete, 2 catei de usturoi taiati marunt(eu am pus si 1/2 ardei gras rosu).Dupa ce s-a racit putin am sarat si piperat si umplut vinetele.Intr-o tava tapetata cu hirtie de copt si unsa cu ulei de masline am pus un strat de rosii taiate rondele apoi vinetele umplute si am dat la cuptor pt cca 40 min.E delicios si am sa le servesc alaturi de orez miine.Va doresc o noapte superba
anca57, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1632 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1115 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]