View Single Post
  #1232 (permalink)  
Vechi 07 feb 2012, 10:22:56
oanamagdalena's Avatar
oanamagdalena oanamagdalena este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 06 apr 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 54
Dieta: Montignac
Date: 149cm, 48.9kg
Mesaje: 3.626
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 16 ori in 14 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Pasy,eu piureul de brocoli l-am facut cu tot cu codite(curatate in prealabil de partea atoasa).Am fiert nu fff. mult in apa cu sare,dar ceva mai mult decat atunci cand il pap ca atare,intreg(atunci imi place sa fie un pic crocant).Dupa ce l-am scurs bine eu l-am pus in robotul de bucatarie si l-am amestecat cu zeama de lamaie,piper,si ulei de masline(stiu ca in privinta uleiului Cristina a fost un pic contrariata,insa eu l-am facut si cu ulei si fara si mi-a placut mai mult in prima varianta).Am mai facut si in amestec de brocoli cu dovlecei si a iesit si asa gustos,dar doar cu brocoli mi-a placut cel mai mult.Cu conopida am facut mai demult(anul trecut) "icre".Am amestecat conopida f. bine scursa cu maioneza de casa,sare si piper si 2 catei de usturoi.Nu stiu de ce se numeste reteta "icre",ca doar la icre punem ceapa ,nu usturoi,dar in fine...nu conteaza!Iese f. bun si interesant produsul finit.Ma gandesc ca pt. varianta mai usoara ar merge smantana grasa in loc de maioneza...dar gustul ar fi putin diferit
Răspuns cu citat